Prostějovské volejbalistky zatím jedou na vítězné vlně

Ani v dalším kole volejbalové UNIQA extraligy žen nenašel VK Modřanská Prostějov přemožitele. Frýdek-Místek nebyl nijak těžkým soupeřem a prostějovské hráčky si s ním v domácím prostředí lehce poradily. VK Prostějov – TJ Sokol Frýdek-Mistek 3:0 (25:15, 25:19. 25:19) Sestava VK Modřanská : Košická, Tomašeková, Soares, Smak, Samec, Hrončeková, libero Chlumská – Velikiy. Trenér : Miroslav Čada Prostějovské hráčky zaváhaly pouze na začátku prvního setu, když nechaly soupeřky bodovat a nereagovaly dostatečně rychle na úspěšné útoky. Pak však, jak je zvykem, rychle zkoncentrovaly své síly, dotáhly bodovy náskok Frýdku-Mistku a začaly hrát hru, na kterou si diváci a fanoušci zvykli. Ani v tomto zápase neztratily úřadující prostějovské mistryně ani set a ve čtvrtek si zcela jistě pojedou pro body do Šternberka. “Začátky prvních dvou setů byly takové volnější, což se promítlo do konečného výsledku. Jinak jsme dominovali především útokem, v podání a přihrávkách se nám hosté téměř vyrovnali. Byli jsme úspěšnější v zakončování, takže jsme nakonec roli favorita potvrdili,” zhodnotil zápas asistent trenéra Lubomír Petráš. Tým VK Modřanská stále není kompletní. Angažování blokařky se zkomplikovalo kvůli tomu, že obě hráčky zvažují víc nabídek. Jestli tedy zůstane na Hané Španělka Paraja nebo Chorvatka Miloš není dosud uzavřené a je otázkou času, která z nich družstvo posílí. (jap)