Frýdek-Místek překvapil Prostějov už v úvodním setu

Frýdek-Místek překvapil Prostějov už v úvodním setu
ilustrační foto

Ve 13. kole UNIQA volejbalové extraligy žen se utkal VK Modřanská se Sokolkami z Frýdku-Místku. Domácí tým úřadující mistryně totálně zaskočil už v úvodním setu, který vyhrál po lepší koncovce 26:24!

 

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Prostějov 1 : 3 (26:24, 7:25, 18:25, 17:25)

Sestava Prostějov: 

Kubínová, Horká, Tomášeková, Soares, Artmenko, Monzoni, libero Chlumská – Smák, Popovič, Košická. Trenér: Miroslav Čada.

 

Průběh úvodního setu byl celkem vyrovnaný až do samotného konce, kdy domácí Sokol zabojoval a odvrátil postupně tři setboly VK Modřanská, aby se nakonec radoval z vítězství. To prostějovské volejbalistky pořádně nakoplo a v druhém setu své soupeřky doslova deklasoval. V dalších dvou setech už probíhala hra pod sítí v mezích normálu tak, jak jsou fanoušci Prostějova na „své holky“ zvyklí. VK Modřanská si připsal další extraligový skalp soupeřek a body do tabulky. 

„Škoda závěru úvodní sady, kdy Frigmanské vycházelo riskantní podání a my jsme pod tlakem nevyužili tři setboly. Zbytek utkání už byl z naší strany vcelku dobrý, i když velmi obětavě a na své poměry kvalitně hrající Frýdek nám chvílemi dělal dost problémů. Fanoušky zaplněná hala viděla řadu pěkných výměn, v náš prospěch rozhodl lepší útok i bloky. Z jednotlivých hráček zaslouží pochvalu Artmenko a Monzoni,“ zhodnotil průběh utkání trenér Miroslav Čada.    

(red)

Poslat nový komentář