Pozor, je tu Black Friday! Třeba v Alze či v OKAY!

Pozor, je  tu Black Friday! Třeba v Alze či v OKAY!
ilustrační foto banner alza.cz

Takzvaný Black Friday neboli černý pátek do České republiky připutoval z USA. A zítra, 27. listopadu, se do něj zapojí i obchody v Prostějově. Pro zboží můžete do výprodejů zamířit třeba do OKAY, Alzy, Jysku, ale i Tesca.

OKAY nabídne se slevou notebooky, televize, holící strojky a další věci. Slevy se pohybují kolem 50 procent.
V Tescu můžete zítra od osmi hodin nakoupit třeba bytové doplňky F&F Home a elektroniku se slevou víc než 50 procent.
Asi největší výprodej má e-shop Alza.cz, který den protáhl na týden. Zákazníkům bude k dispozici 44 tisíc kusů položek se slevou, dosahující mnohdy až 80 procent. Nakoupit můžete nejen elektroniku, ale třeba i hračky, parfémy, šperky a sportovní potřeby.

Co je Black Friday
Černý pátek, chcete-li Black Friday, má své kořeny v USA a Kanadě. Nazývá se tak každoroční událost, během které dochází k nákupní horečce nebývalých rozměrů. Černý pátek nastává koncem listopadu, vždy den po dni díkůvzdání a neoficiálně se rovněž považuje za počátek vánočních nákupů. Poslední dobou se můžeme s černým pátkem setkat i u českých obchodníků, kteří v tento den rovněž výrazně zlevňují své zboží. Celkově se černý pátek stává globálním nákupním fenoménem.
Svůj název získal černý pátek ve Philadelphii. Ještě před rokem 1961 se tento den nazýval černým pátkem zejména kvůli obrovskému dopravnímu chaosu. Američané jsou zvyklí slavit den díkůvzdání v okruhu svých nejbližších a častokrát u nich i přespávají. To mívá následující den za následek obrovské dopravní komplikace po celé zemi. Po roce 1975 se tento pojem rozšířil a když prodejci zavedli obrovské slevy, nabyl tento název zcela nového významu. (ber)

Poslat nový komentář