Máte rádi teddíky? Plumlov zve na výstavu zakrslých králíků

Máte rádi teddíky? Plumlov zve na výstavu zakrslých králíků
ilustrační foto
Další fotky: 
Máte rádi teddíky? Plumlov zve na výstavu zakrslých králíků

 

Zakrslí králíčci se stávají stále častěji členy lidských domácností. Předurčuje je k tomu nejen nenáročnost, ale hlavně vzhled. Teddy totiž vypadá jako plyšový medvídek – odtud jeho název. Chcete-li se o jejich chovu dozvědět více a také se pokochat jejich rozmanitostí, zavítejte na výstavu, která se bude konat 25. července v Plumlově, na Tyršově náměstí, vedle služebny Policie ČR. Bude to letos jediná výstava na Moravě. Zároveň zde proběhne i expozice jiných králíků než zakrslých a taktéž ukázka zajímavých plemen slepiček, které jen tak neuvidíte.

„Vystavovatelé, kteří přijedou z celé republiky, přivezou, předpokládám, cca 60-80 teddy králíčků. Dopoledne je posuzovatel prohlédne, vyzdvihne klady (srst, stavba těla, atd, ale i zápory (neošetřené drápky, zacuchaná nerozčesaná srst ...) a bodově ohodnotí", informoval pořadatel Vlastimil Suchý, sám majitel chovatelské stanice teddy od Princezny s tím, že od 12 hodin bude výstava otevřena veřejnosti. Lidé si budou moci teddy králíčky prohlédnout, poptat se na cokoliv, co je zajímá - a to zkušených mnohaletých chovatelů. Je to jedinečná šance, protože tato speciální výstava zakrslých teddy králíčků a zakrslých teddy beránků je v letošním roce jediná na Moravě.

S teddíky se mohli seznámit návštěvníci klasické výstavy drobných zvířat, která se v Plumlově uskutečnila  30. a 31. května. „Tam měli teddy králíčci velký úspěch a ohlas. Veřejnost by také mohlo zajímat to, že náš odchovanec Asterix od Princezny byl a opět bude v Plumlově, v areálu ČSCH po většinu času volně puštěn. V ohrádce bude pouze v případě, kdy příjde najednou více lidí, aby na něj například nestoupli. Děti si ho mohou hladit, pochovat, pomazlit se s ním nebo si třeba i udělat fotečku,“ dodal Vlastimil Suchý.

Na výstavě navíc můžete nechat ohodnotit i svého domácího teddyho. "Pro všechny zájemce o vystavení teddy králíčka máme připravené přihlášky a také propozice (podmínky vystavení) na stránkách http://teddyodprincezny6.webnode.cz/vystava-plumlov-2015/.  Není potřeba být v nějakém klubu, či mít králíčka s Výpisem Předků", vysvětlil Vlastimil Suchý.

Kdo je teddy králíček?

Samotné plemeno bylo šlechtěno s prvotní myšlenkou přinášet radost dětem, ale i dospělým z nevšedně vyhlížejícího, mazlivého a přítulného králíčka, aby se lidé mohli těšit z jejich heboučkých, chundelatých tělíček. Cílem je odchov typových a správně socializovaných mláďat, která budou vhodným společníkem člověka do domácností.

Plemeno bylo vyšlechtěno v západní Evropě pravděpodobně ze spojení angora, zakrslý liščí a barevný zakrslý králík. První jedinci k nám byli dovezeni v roce 2005 ze SRN. Několik zvířat bylo do Čech dovezeno i z Holandska a Belgie. Rovněž se  je podařilo vyšlechtit i zde v ČR. Ideálem chovatele králíků nejen plemene zakrslý teddy je odchovat zvířata, která by měla dokonale vyvinuté požadované znaky a vlastnosti a tyto přenášela na potomstvo. Toto by bylo možné, kdyby oba rodiče byli ve svých znacích a vlastnostech založeni čistokrevně (homozygotně). Plemenařit znamená kombinovat chovné páry, zlepšovat a upevňovat dobré vlastnosti, odstraňovat vady, využít samce a samice zlepšovatele.

TEDDY králíčci Vás zaujmou nejen svým vzhledem plyšového ,,medvídka" (Teddy anglicky = medvídek), ale také svojí neobyčejně mírnou a mazlivou povahou. Jsou ideálními domácími společníky. Jsou čistotní, přítulní, neskutečně hodní a mazliví.

Zakrslí teddy se chovají ve dvou odlišných varietách - teddy krátkouchý (s oušky klasicky postavenými) a teddy beránek (s oušky sklopenými).Od ostatních zakrslých plemen králíčků se teddy liší tím, že má srst krásně dlouhou po celém těle - i na hlavě a uších. Když se narodí, první srst mu začne růst na zádech, od lopatek směrem k zadečku a tvoří tzv. klín, což je typickým znakem plemene. (ber)

Komentáře

Tak králíčků bude k vidění nakonec 124 a nějací budou i k prodeji.

Poslat nový komentář