Začíná v ulicích Prostějova rasová válka?!

Začíná v ulicích Prostějova rasová válka?!
Foto čtenář

 

V úterý došlo u Zlaté brány ke střetu Romů s příslušníky hnutí skinheads. Podle svědků na místě zasahovali strážníci, policisté i záchranka. O den později napadli Romové na hlavním nádraží mladou dvojici. K žádnému z incidentů se strážci zákona nechtějí vyjadřovat. PvNovinkám se ale ozval očitý svědek druhého útoku.

V případě prvního útoku redakce oslovila dnes ráno ředitele Městské policie Jana Nagyho a policejní mluvčí Irenu Urbánkovou. „Věc je v šetření Policie ČR, o vyjádření požádejte tam,“ přímo nevyvrátil Nagy pravdivost informace.

PvNovinkám se ale ozval mladý muž, který byl přímým svědkem druhého útoku. „Do baru na konci Svatoplukovy ulice přiběhl mladý Rom s tím, že na nádraží je jeden z včerejších útočníků. Romské osazenstvo baru se tam okamžitě vypravilo. Vzápětí vytáhli ze vstupní haly před nádraží kluka se psem a mladou holku. Začala strkanice, všichni ječeli a ne zrovna slušně. Vzápětí dorazila dvě auta měšťáků a dvě auta policie, tak je od sebe trhali. Jestli někoho odvezli, nevím, ale srocení to bylo náramné,“ dodal k fotografii manévrů, kterou redakci rovněž poskytl.

Podle prodavaček z obchodů v hale nádraží nejsou podobné potyčky ničím neobvyklým. „Dusno je vždycky, když cikánům dojdou peníze a čekají na dávky. Stupňuje se jejich agresivita, okrádají cestující a obchody berou útokem,“ konstatovaly svorně.

Policejní tiskové mluvčí Ireně Urbánkové redakce zaslala fotografii s žádostí o vyjádření k celé situaci. „Oznámení o incidentu nám bylo Městskou policií předáno a ve věci probíhá prověřování pro podezření ze spáchání přestupkového jednání,“ sdělila mluvčí stručně v pátek ráno. Stejně tak policie šetří úterní incident. Bližší informace ale podat nechce. (ber)