Mladí vzpěrači ze Vzpírání Haná opět bodovali!

Mladí vzpěrači ze Vzpírání Haná opět bodovali!
Foto archiv Julie Švecová
Další fotky: 
Mladí vzpěrači ze Vzpírání Haná opět bodovali!
Mladí vzpěrači ze Vzpírání Haná opět bodovali!

V sobotu se vzpěrači z Hané účastnili třetího kola ligy žáků ve Zlíně. Za Holešovský tým startovali v družstvu mladších žáků Václav Šemnický (12 let) a Tobiáš Vrba (11 let). Bohužel družstvu chyběl základní článek, David Kolář, který náhle onemocněl. 

Oba startující, svěřenci Roberta Šemnického z Prostějova, měli všechny pokusy platné. Mladší žáci startují kromě trhu a nadhozu ještě v trojskoku do dálky a odhodu medicinballem přes hlavu. Tyto disciplíny jsou podpůrné pro získání pohybových návyků potřebných ke vzpírání, a zároveň zdůrazňují nutnost všeobecné přípravy u mladých závodníků.  

Protože ve třetím kole startovali pouze dva žáci, přišlo družstvo o velké body v celkovém hodnocení.

Lépe to vypadalo v družstvu starších žáků, kde se povedlo složit tým o třech závodnících. Jan Dobrý (14 let) ze Vzpírání Haná v Náměšti startoval i přes nemoc, aby tým podržel. V tomto kole se nemohl zúčastnit nejsilnější člen týmu, Honza Kolář, který byl tou dobou v zahraničí. Za starší žáky dále závodil Roman Vlach (15 let) z Prostějova a Vojtěch Šimčík (13 let) z Holešova.

Osobních rekordů padlo mnoho a na konci soutěže byly vyhodnoceny jednotlivé váhové a věkové kategorie žáků. Každý si tak mohl odnést nějakou tu medaili, i když někteří bramborovou, a památeční diplomy. Žáci tak jistě získali další motivaci k tréninku.

Družstvo starších žáků Holešova bude ve čtvrtém kole, které se koná v listopadu na domácí půdě, bojovat o postup do finále. (Text a foto Julie Švecová, Vzpírání Haná z.s.) 

 

Poslat nový komentář