Záchranáři se dnes zapotili. Zasahovali u dvou popálených, neuspěli u nehody

Záchranáři se dnes zapotili. Zasahovali u dvou popálených, neuspěli u nehody
ilustrační foto ZZS

Do odpoledních hodin zasahovala ZZS OK u tří vážných případů. Záchranku lidé volali k opařenému dítěti, tragické nehodě a lékaři měli co do činění i s těžce popáleným mužem.

Hned ráno vyjížděla posádka záchranky k opařenému dítěti v Olomouci. "Chlapec, půldruhého roku starý, měl část obličeje, ruce a hrudník opařen vřelou kávou, celkem 15 procent těla - popáleniny II. stupně. Lékař na místě dítě ošetřil a zajistil letecký transport do popáleninového centra FN v Brně," popsal první případ mluvčí záchranky Pavel Vysloužil.

O tragické nehodě, při které u obce Horní Loděnice nad Šternberkem zemřel řidič osobního auta, už PvNovinky informovaly. Podle mluvčího třiapadesátiletý muž ve vysoké rychlosti vjel do protisměru a narazil čelně do stromu. "Řidič, který jel kolem, muže v bezvědomí vyprostil z havarované dodávky a s pomocí telefonní asistence operačního střediska záchranné služby se jej pokoušel přivést k životu. O to se pokoušela i posádka záchranky, která po pár minutách dorazila na místo, bohužel řidič utrpěl mnohačetná vnitřní zranění, kterým na místě podlehl," konstatoval Vysloužil.

Napilno měla dnes i letecká záchranná služba. Po poledni transportovala z Hranic do Brna třiašedesátiletého muže s vážnými popáleninami. O pomoc požádal záchranáře lékař z hranické chirurgie poté, co popáleného přivezla do nemocnice jeho žena osobním vozem, údajně po výbuchu kotle. Lékař pacienta, který měl zranění na 40 procentech těla, ošetřil a posádka vrtulníku poté dopravila na popáleninové centrum FN v Brně. (ber)

Poslat nový komentář