Hromadná doprava přijde městskou kasu v roce 2016 na téměř 19,6 milionů korun

Hromadná doprava přijde městskou kasu v roce 2016 na téměř 19,6 milionů korun
ilustrační foto MMP

Rada města Prostějova uložila zařadit do návrhu rozpočtu města na příští rok částku téměř 19,6 milionů korun jako úhradu prokazatelné ztráty v městské hromadné dopravě. Vše musí ještě chválit zastupitelé. Oproti roku 2015 došlo k navýšení odhadu kompenzace o 380 tisíc korun.

Pro rok 2016 předložil dopravce finanční model obsahující výši kompenzace, ekonomicky oprávněné náklady, čistý příjem a výnosy. Model vychází ze současného rozsahu jízdních řádů, u kterých došlo během letošního roku k některým úpravám vyvolaným potřebami občanů města.
„Tyto úpravy se týkaly zejména linky číslo 19, zajišťující dopravní obslužnost DPS Hacarova, dále linky číslo 5, zajišťující dopravní obslužnost Vrahovic a Čechůvek a nakonec i linky číslo 9, zjišťující obslužnost průmyslové zóny. Oproti letošku tak dojde v roce příštím k navýšení o patnáct tisíc kilometrů,“ uvedl náměstek Pavel Smetana a doplnil, že oproti roku 2015 došlo k navýšení odhadu kompenzace o 380 tisíc korun.
„Jedná se zejména o vliv inflace u položek pohonných hmot, materiálu a některých služeb. Další podstatnou skutečností je pořízení nového odbavovacího zařízení do autobusů a vnitřních informačních systémů pro cestující. Děje se to na základě požadavku Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje u všech dopravců. Nové odbavovací strojky umožní vyšší úroveň zpracování dat a mimo jiné i platbu platebními kartami,“ doplnil Smetana s tím, že do sedmi autobusů bude doplněn i vnitřní informační systém nejnovější generace.
„Pro příští rok se dále počítá s navýšením mezd řidičů. Tyto vlivy dvojnásobně překračují nárůst kompenzace. Co se týká tržeb, očekáváme v příštím roce obdobný vývoj, jako v roce letošním,“ uzavřel Smetana.
Městskou hromadnou dopravu v Prostějově provozuje společnost FTL – First Transport Lines a.sa, která se stará o 14 linek městské hromadné dopravy. (Zdroj MMPv)

Komentáře

FTL = černá PV díra! Cigoši a zastupitele zadara! Zbytek chodí pěšky, tahle zasraná hanacká díra stojí fakt zato!! Hnus!!

Poslat nový komentář