Záchranka dnes zachraňovala ženy. Jednu pořezanou a tři sražené autem

Záchranka dnes zachraňovala ženy. Jednu pořezanou a tři sražené autem
ilustrační foto ZZS

Ke dvěma méně obvyklým případům dnes vyjížděly posádky Zdravotnické záchranné služby v Olomouckém kraji. V prvním případě to byla pořezaná žena, v druhém hned ženy tři. Ty srazilo na přechodu auto.

Operační středisko ZZS OK dnes dopoledne řešilo vážný případ v Kokorách nedaleko Přerova, kde lidé nalezli na autobusové zastávce ženu pořezanou na krku a ruce. Než na místo dorazila přerovská posádka, jeden z kolemjdoucích s pomocí dispečera ženě, kterou nebylo možno identifikovat, poskytoval první pomoc. "Záchranáři pacientce v bezvědomí a s poraněnou dýchací trubicí ošetřili krvácející ránu na krku a předloktí a co nejrychleji ji dopravili na urgentní příjem olomoucké FN," uvedl mluvčí záchranky Pavel Vysloužil s tím, že případ převzala policie.

O pár hodin později srazilo tři ženy na přechodu v centru Olomouce osobní vozidlo, naštěstí měly chodkyně jen lehká zranění. Na místo vyrazily ihned po přijetí zprávy dispečinkem tři posádky záchranářů. "Na místě lékaři ošetřili třináctiletou dívku s poraněním nohy, její sedmačtyřicetiletou matku se zhmožděným bokem a další ženu (59 let) s otřesem mozku. Sanitky odvezly všechny tři pacientky do olomoucké FN. Také tento případ řeší policie," dodal mluvčí. (red)

 

Poslat nový komentář