Ředitel ZZS Olomouckého kraje vyjednal s ATE náhradní vrtulník

Ředitel ZZS Olomouckého kraje vyjednal s ATE náhradní vrtulník
ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek 9. února 2017 přicestoval ředitel ZZS Olomouckého kraje Petr Hubáček, na základě přecházející nabídky, na pracovní setkání s vedením společnosti AIR – TRANSPORT EUROPE, výhercem tendru na poskytovatele vrtulníku pro leteckou zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje, do sídla společnosti v Popradě.

Posláním a hlavním cílem pracovní cesty byla snaha vyjednat záložní vrtulník pro obyvatele Olomouckého kraje. Několikahodinová společná diskuze k budoucí čtyřleté spolupráci přinesla velmi kladné výsledky, které směřují k zajištění maximální souhry, bezpečí a udržení priorit společných cílů.

Zejména pak ukončila doposud spekulativní diskuze o náhradním vrtulníku na základně v Olomouci. Jak zaznělo přímo z úst ředitele společnosti ATE Milana Hoholíka, souhlasí, a v příštím týdnu lze očekávat přílet kompletně připraveného vrtulníku, včetně zástaveb k instalaci zdravotnického vybavení pro posádky v Olomouci.

Obě strany se závěrem dohodly také na společném "OPEN DAY" v příštím týdnu (termín bude ještě upřesněn) v sídle letecké záchranné služby v Olomouci a prezentaci dalších inovativních kroků, jako například možnosti moderních způsobů komunikace, zajištění technologie pro noční vidění a dalších. Rovněž bude poskytnut prostor pro dotazy na vysoutěžený stroj typu AGUSTA 109K2 a odbornou prezentaci jeho kladů obzvláště při zásahu v terénu, prostoru pro zasahující posádku, možnosti přeškolení pro bezpečnější způsob záchrany osob pomocí navijáků a další. (Zdroj ZZS)

Poslat nový komentář