Od roku 2016 si zřejmě nezapálíme v restauracích, na koncertech i zábavách

Od roku 2016 si zřejmě nezapálíme v restauracích, na koncertech i zábavách
ilustrační foto internet

 

Od začátku příštího roku by měl v Česku platit úplný zákaz kouření cigaret v restauracích, na koncertech a tanečních zábavách. Příslušný návrh zákona v úterý schválila vláda. Norma také zakazuje prodej cigaret a alkoholických nápojů v automatech a zavádí i další opatření na omezení spotřeby tabáku a alkoholu.

Stejné omezení jako pro tabákové výrobky má platit i pro elektronické cigarety a bylinné výrobky ke kouření. Zapálit si je by nemělo být možné ani v kinech, divadlech, sportovních halách, školách, dopravních prostředcích, krytých nástupištích a přístřešcích na zastávkách. Upravit se má i prodej tabákových výrobků a alkoholu na internetu.

Návrh zákona počítá i s tím, že na nápojových lístcích bude muset být jeden nealkoholický nápoj levnější než pivo. Zpřísňuje také sankce za porušení zákona. Například pokud by na diskotékách, v barech a v dalších provozovnách byly opilé děti, byl by podnik okamžitě na dva dny zavřen.

Vláda návrh podpořila jednomyslně. Kolem zákona ale lze čekat bouřlivou debatu v Parlamentu a možná stovky pozměňujících návrhů ze strany poslanců. (Zdroj ČTK)

Poslat nový komentář