Zákaz stání v Západní je jen dočasný, vzkazuje odbor dopravy

Zákaz stání v Západní je jen dočasný, vzkazuje odbor dopravy
Foto ber
Další fotky: 
Zákaz stání v Západní je jen dočasný, vzkazuje odbor dopravy
Zákaz stání v Západní je jen dočasný, vzkazuje odbor dopravy

 

V redakci se nám sešlo hned několik stížností stran omezení parkování na jedné straně Západní ulice v Prostějově. Jde o šikanu, dovolávají se místní. Situace je ale poněkud jiná. Značky zákaz zastavení jsou pouze dočasný opatřením v souvislosti s rekonstrukcí Anenské ulice.

„Přijel sem večer domů a soused mi hned říká, abych přeparkoval, že tudy jezdí městská a buzeruje lidi, že stojí v zákazu,“ sdělil redakci jeden ze stěžovatelů s tím, že aby se vyhnul pokutě, auto odvezl na nedaleké sídliště. „Jela jsem domů z Plumlovské a značky na začátku ulice jsem si vůbec nevšimla. Je na sloupu veřejného osvětlení a myslím, že moc vysoko,“ dodala další z místních.

Další z obyvatel Západní, Jan Přecechtěl, zašel ještě dál. „Značka se zde objevila ze dne na den, tak jsem volal na městskou, co to jako má znamenat. Strážník mi sdělil, že tam snad není průjezdnost šest metrů,“ popsal rozhovor, v závěru kterého se dozvěděl, že strážníci do ulice vyjížděli na základě telefonického upozornění.

„V Prostějově je spousta ulic, které nemají 6 metrů ani omylem a přesto na nich auta stojí – třeba Tylovka. A nikomu to nevadí. Jen u nás je to problém, což pokládáme za šikanu. Ne v každém domě je garáž,“ dodal.

Redakce požádala o vysvětlení odbor dopravy prostějovského magistrátu. „ Opatření je pouze dočasné, vztahuje se k výstavbě obchvatu v Anenské ulici. Jde o to, že je zde v současné době zvýšený provoz – vede tudy objízdná trasa,“ potvrdil informaci jeho vedoucí Miroslav Nakládal.

Přislíbil i kontrolu umístění dopravního značení. „Spodní okraj nejníže umístěné značky (někdy jich může být vice nad sebou) může být v maximální výšce 2,7 metru,“ vysvětlil. 

Zdejší obyvatelé tedy budou muset být tolerantní až do poloviny prosince, kdy by měl být obchvat  dokončen. (ber)

Komentáře

Velice mne zaujal tento článek a to hlavně z důvodu, že magistrát vzkazuje občanům, že porušovat Zákon může každý, kdo bude hodně křičet. Akce "Západní" vznikla na základě neřešených stížností řidičů MHD. Ulice Západní je trvale těžce průjezdná. Obdobný problém se týká ulic Šárka, část ulice Lidická a část ulice Pod Kosířem. Výše uvedené ulice budou také řešeny. Jak si pozorný čtenář jistě povšiml, nejedná se o celý Prostějov, ale o čtyři ulice. Jistě také každému dojde, že se jedná o ulice kde je vedena doprava MHD a to v desítkách spojů denně. Zákon 361/2000 Sb. ve znění novel k 1.1.2013 §25. odstvec 3. dal řidičům MHD zbraň jak vyřešit nečinnost magistrátních úředníků. Na "Západní" jsme si ověřili, že to jde.

Řidiči FTL MHD

P.S.: Vžádném případě nedopustíme obnovení neprůjezdnosti "Západní".

Než se začnete vždy rozčilovat, zjistěte si okolnosti. Někteří z vás by svým autem rádi parkovali až u své postele. Pokud tam průjezdnost skutečně není zachovaná buďte rádi, že to policie přehlíží. A když už se na nějaký čas omezení ohledně parkování objeví, tak je to podle vás hned buzerace. Až by vám někdo očesal zpětná zrcátka, zase by za to mohla policie, že ano ?

Poslat nový komentář