Na Jesenicku voda zatopila 7 obcí, evakuováno bylo třicet dětí z tábora

Na Jesenicku voda zatopila 7 obcí, evakuováno bylo třicet dětí z tábora
foto HZS OLK
Další fotky: 
Na Jesenicku voda zatopila 7 obcí, evakuováno bylo třicet dětí z tábora

 

Desítky profesionálních a dobrovolných hasičů jsou stále nasazeni při pomoci po vydatných srážkách s přívalovým deštěm, který během několika hodin způsobil bleskové záplavy v sedmi obcích na Jesenicku. Voda způsobila problémy i na většině komunikacích vedoucích k obcím postižených vodou, jmenovitě Česká Ves, Zlaté Hory, Písečná, Velké Kunětice, Mikulovice, Zlaté Hory Ondřejovice a Supíkovice.

Voda většinou přišla z polí, místní potoky či říčky, běžně bez vody, se proměnily v několika metrová běsnící koryta. Převážně místní dobrovolné jednotky s obětavými obyvateli postižených obcí stavěly provizorní hráze z pytlů s pískem, plechů, obrubníků a dalších tak, aby zabránili zaplavení obydlí. „Ve Zlatých Horách místní jednotka zachránila muže z vozidla uvězněného v proudu vody zaplavené komunikace. Evakuace třiceti dětí z tábora proběhla ve Vidnavě,“ popsal jen některé zásahy mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

V České Vsi voda zatopila pět domů, po deseti pak ve Zlatých Horách, Písečné a Velkých Kuněticích. Víc než sto domů bylo zaplaveno v Mikulovicích. Podempleté komunikace hlásí Supíkovice, Ondřejovice a Mikulovice. „Velké starosti nám dělá rybník v České Vsi, kde hrozí protržení hráze. Nasadili jsme zde čerpadla,“ dodal Hošák. (red)

Poslat nový komentář