OBRAZEM: Hasiči zasahovali, padal dům!

OBRAZEM: Hasiči zasahovali, padal dům!
foto HZS OLK
Další fotky: 
OBRAZEM: Hasiči zasahovali, padal dům!
OBRAZEM: Hasiči zasahovali, padal dům!
OBRAZEM: Hasiči zasahovali, padal dům!
OBRAZEM: Hasiči zasahovali, padal dům!

 

Velmi náročný zásah, trvající několik hodin, zaměstnal profesionální hasiče požární stanice Prostějov. Krátce před půl jedenáctou dopolední ve středu 25.3.2015 přijala linka tísňového volání Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje informaci o sesunutí části štítové stěny po probíhajících výkopových pracích na sousedním pozemku v obci Štetovice na Prostějovsku. 

Operační středisko hasičů k místu ihned vyslalo jednotku požární stanice Prostějov, posílenou o speciální technický kontejner, určený pro závaly a podobné události. „Provedeným průzkumem bylo potvrzeno sesunutí štítové stěny s hrozícím nebezpečím možné destrukce z větší části, celého rodinného domku. Vše se naštěstí obešlo bez zranění, majitel domu se svým synem se včas dostali do bezpečí, stejně tak utekli do bezpečí i pracovníci z výkopu na sousedním pozemku,“ popsal nebezpečnou situaci mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči na místě provedli prvotní nutná bezpečností opatření a povolali k události statika. V následujícím čase pomocí trámů a dalšího technického vybavení provedli pažení a zabezpečení zamezující zřícení celé stěny.

Po příjezdu statika byly stanoveny následující postupy a souběžná bezpečností opatření pro pozdější postupné bourání narušené štítové stěny. Jednotka pomocí vzpěr z dřevěných trámů zamezila možnému zřícení prvního podlaží do průjezdu budovy, stejný postup provedla i v dalším patře a poté zahájila postupné rozebírání zdiva štítové stěny. Tato činnost probíhala až do jednadvacáté hodiny. Hasiči závěrem provedli zaplachtování otevřené části rodinného domku a ve 22 hodin se vrátili na základnu.  (red)

http://www.hzscr.cz/clanek/video-nekolikahodinovy-zasah-u-sesunuti-stitove-steny-rodinneho-domku-ve-stechovicich-na-prostejovsku.aspx

Poslat nový komentář