Bude trestní oznámení Jana Navrátila vyhodnoceno magistrátem jako trestný čin útisku?

Bude trestní oznámení Jana Navrátila vyhodnoceno magistrátem jako trestný čin útisku?
ilustrační foto

V souvislosti s demolicí jezdeckých kasáren podal zastupitel Změny pro Prostějov Jan Navrátil trestní oznámení kvůli nezákonnému a nehospodárnému postupu vedení města na neznámého pachatele ve fázi pokusu. Vedení Prostějova se prý bude bránit.

Na středeční tiskové konferenci oznámil náměstek Jiří Pospíšil, že trestní oznámení stran demolice kasáren bude zřejmě posouzeno jako trestný čin útisku. Město mělo do konce týdne zaujmout na základě právního rozboru oficiální stanovisko a zveřejnit svůj další postup.
Na dotaz redakce, jaké tedy budou další kroky vedení města, v pátek odpověděla Anna Kajlíková. Referentka mediální komunikace konzultovala kauzu se zmíněným náměstkem: „ Zatím nemáme informace, uvidíme příští týden.“
Jan Navrátil možnost podání oznámení avizoval ještě před samotným hlasováním Zastupitelstva města Prostějova. Jeho výrok byl ale radními označen za vydírání. „Vy nás vydíráte, že pokud demolici schválíme, způsobíme městu škodu a v tom případě nás udáte. Může to být ale i opačně, že se demolice neschválí a podnět podáme my kvůli témuž,“ zaznělo mimo jiné. (ber)

Komentáře

Jedná se o zcela chabý/nebojím se říct až ubohý pokus koalice zastrašit opozici. Ale karty jsou jasně rozdány. Doufám, že trestní oznámení od pana Navrátila dojde až k soudu, protože pak se teprve začne řešit jádro pudla. Spíš chování radních připomíná zvířete, které je zahnáno do kouta a snaží se alespoň kolem sebe máchat tlapou, protože se bojí, co přijde dál (další mediální habaďůra pro prostého občana). Určitě takovou hloupost, že budou žalovat Navrátila vymyslel takový hlupák jako je Pospíšil nebo Šlambor, blbý jsou na to dost a pan Navrátil ať se s opozicí a těma šílenýma projektantama, co do toho šli s ním nevzdávají. Moc dobře vědí, co dělají, jinak by to nepodali. A radní běžte se bodnout :-)

Kdo zastupitelstvo viděl, ví, že opozice před tím navrhla i jiná řešení. Zastupitelé koalice hlasovali zcela v souladu s koaliční smlouvou. Bude potřeba zveřejnit koaliční smlouvu PéVé, KSČM a ČSSD, aby bylo možno posoudit míru jejich závislosti a jak byla tato jejich závislost zneužita. No nemělo to tak daleko dojít. Rubikon byl ale už překročen a jedeme z kopce! (HN)

Par.177 odst.(1) Kdo jiného nutí, zneužívaje jeho tísně nebo závislosti, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti. Tak jsem asi úplně blbej, chlap ze Skalky se rozvaluje v radě města za nějakých mrzkých 55 tisíc, koalice má snadnou většinu, o jakém útisku mluví? V jaké jsou tísni, když vše válcují většinou 18/17? Na kom jsou závislí ? Má to jeden cíl, zastrašit opoziční zastupitele !!

Nechali budovy zplundrovat bezdomovci a když na to někdo správně poukáže, chtějí ho žalovat ?? Rudo-oranžová koalice na radnici. Což tak místo trestního oznámení pana Ing.Navrátila ztlouci kladivem a posekat srpem??

To jsou pitomci, ale policie to nebude řešit. Zde platí ultima racio.

Poslat nový komentář