Byla jsem hodná!, těšila se Zdenička Kotyzová z mikulášské nadílky

Byla jsem hodná!, těšila se Zdenička Kotyzová z mikulášské nadílky
ilustrační foto FB Zdeňka K.
Další fotky: 
Byla jsem hodná!, těšila se Zdenička Kotyzová z mikulášské nadílky

Byla jsem hodná, těšila se Zdenička Kotyzová z mikulášské nadílky. Její rodina se těší na jiné věci. Příští vánoce by moc ráda měla "chodící" Zdeničku. Dívka, která vloni v zimě přežila těžkou autonehodu, se k tomu opět přiblížila.

"Celkem dobře pokračuje budování bezbariérového bydlení, takže se nám zase lépe žije," svěřila se PvNovinkám maminka Zdena. Zdenička se podle jejích slov stále zlepšuje, dokáže, i když s pomocí, dokonce i kousek ujít. "Jedna noha je bohužel stále pokrčená, tak došlapuje jen na špičku, je to ale obrovský pokrok," netajila se uspokojením maminka.
V současné době se rodina Kotyzova chystá na Vánoce, myslí ale už dopředu. "Začátkem roku bychom chtěly opět jet do Klimkovic, tam Zdeničce vždycky velmi pomohli," dodala Zdena starší.
Přání Ježíškovi tak všichni směřují na příští rok. Pokud vše půjde tak, jak dosud, Zdenička by příští vánoce mohla oslavit chůzí.
Nehoda se stala u Olšan letos 25. ledna. Zdeniččin stav následně označili lékaři za velmi vážný, nedávali jí ani mnoho nadějí na přežití. Díky cílevědomosti maminky a pomoci celé rodiny se dívčin stav neuvěřitelně změnil. I nadále jim ale chybí potřebné finanční prostředky. Proto, pokud můžete, přispějte na transparentní účet sbírky, kterou pro Zdeničku vyhlásil Okrašlovací spolek města Prostějova. Účet 107-5771500217/ 0100 u Komerční banky a.s. je transparentní a tudíž veřejně přístupný.
Jménem Zdeničky a všech jejich blízkých děkujeme. (ber)

Poslat nový komentář