XII.ročník „ O pohár Zdravého města“ má své vítěze

Foto MMP

Městská policie Prostějov ve spolupráci s koordinátorkou Zdravého města a dalšími partnery uspořádala ve čtvrtek již XII.ročník soutěže „ O pohár Zdravého města“. Záštitu nad tímto ročníkem převzala náměstkyně primátora Alena Rašková. Akce proběhla ve sportovní hale Sportcentra a už po šesté ji vyhráli žáci ZŠ Majakovského.

Sedmnáct čtyřčlenných družstev žáků šestých tříd plnilo úkoly na osmi stanovištích. Cílem dětí bylo co nejlépe zvládnout šestnáct disciplín, které pro ně připravili hasiči, Záchranná služba, Střední zdravotnická škola, ČSOP Iris, K-Centrum, Nízkoprahové centrum, SportCentrum, Městská policie a Policie ČR. „Jednalo se např. o střelbu ze vzduchovky, poskytnutí první pomoci, jízdu zručnosti na bicyklu, stříkání hadicí na cíl, nechyběly vědomostní testy např. ze zdravovědy, dopravních předpisů, drog apod,“ popsala strážník Jana Adámková. Vítězné družstvo získalo pohár, poukaz na vyhlídkový let bezmotorovým letadlem věnovaný AEROKLUBEM Josefa Františka. Za odvahu a elán dostali všichni žáci drobné dárečky.

Za dvanáct let trvání této soutěže získala ZŠ Majakovského první místo již po šesté. Dvakrát zvítězily škola Melantrichova a RG a ZŠ města Prostějova. Jedenkrát si pohár odnesly školy E.Valenty a Dr. Horáka.

Letošní výsledky:

1. místo Majakovského, třída 6.A, 703 bodů - Barbora Koukalová, Klára Soldánová, Filip Jančík, Michal Horil

2. místo ZŠ Jana Železného, třída 6.B, 680 bodů - Kateřina Staňková, Petra Kvapilová, Jakub Šálek, Zbyněk Mráček

3. místo ZŠ E. Valenty, třída 6.B 669 bodů Gabriela Přikrylová, Tereza Srostlíková, Martin Hanták, Marek Mašek (red)