Zbytek židovského hřbitova? Ne, betonový obrubník!

Zbytek židovského hřbitova? Ne, betonový obrubník!
Foto MMP
Další fotky: 
Zbytek židovského hřbitova? Ne, betonový obrubník!
Zbytek židovského hřbitova? Ne, betonový obrubník!

Sonda potvrdila omyl zástupců židovské obce, jde skutečně o betonový obrubník. Včera Magistrát města Prostějova veřejnost a novináře informoval o tom, že vedení města Prostějova dostalo v těchto dnech informaci od zástupců americké dobročinné nadace Kolel Damesek Eliezer, která reprezentuje rabíny požadující rehabilitaci bývalého židovského hřbitova ve Studentské ulici v Prostějově, o údajném poškození zbytku dobové zdi hřbitova. Dojít k němu mělo při současné výstavbě křižovatky v ulici Tylova, konkrétně při odtěžení asfaltového chodníku, který kopíruje základy bývalé hřbitovní zdi.

Vedení města Prostějova se již včera ohradilo proti tomuto nařčení a dnes může zveřejnit také doklad, který pravdivost jeho tvrzení potvrzuje. Otázka, zda se skutečně jedná o dobový artefakt, je dnes totiž zcela jasná. Sonda do podloží potvrdila omyl zástupců židovské obce, jde o betonový obrubník.

„Pochopitelně jsme rádi, že můžeme takto dokladovat pravdivost našeho tvrzení. Znovu se ale ohrazujeme proti způsobu, kterým s námi zástupci americké dobročinné nadace Kolel Damesek Eliezer jednají. Nechápeme a velice nás mrzí kroky, které svými zavádějícími prohlášeními zástupci nadace neustále narušují jednání města s Federací židovských obcí ČR. Zbytečně tak vznikají nepodložené fámy a zástupci nadace tak účelově zkreslují situaci kolem pozemku, aniž by si danou věc jakkoli ověřili,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer, který pevně věří, že na pondělním jednání bude se zástupci židovské obce celá věc ke spokojenosti obou stran vysvětlena. (MMPv)

Poslat nový komentář