Psí návštěvníci ZOO Olomouc budou mít svou vstupenku

 Psí návštěvníci ZOO Olomouc budou mít svou vstupenku
Foto ZOO Olomouc

Od 1. dubna 2016 zavádí ZOO Olomouc vstupenky pro psy. Pouze několik zoologických zahrad v republice umožňuje vstup psů do svého areálu, a ZOO Olomouc byla jednou ze tří, kde doposud majitelé za své miláčky ani neplatili. Kvůli stížnostem ostatních návštěvníků to ale bude jinak.

„Pro jejich přítomnost v zoo platí pravidla, která je třeba pro zajištění bezpečnosti dodržovat – pejsci musí být na vodítku a mít náhubek. Pohybovat se mohou po celém areálu kromě pavilonů a průchozích výběhů. Většina návštěvníků tyto podmínky dodržuje, ale najdou se lidé, kteří na pravidla nehledí a svou neukázněností způsobují problémy ostatním. Tak se stalo, že se nám naše vstřícnost začala vracet v podobě stížností od rodin s dětmi. Psi mají do Zoo Olomouc povolený vstup už od přelomu tisíciletí a zatím bychom to tak chtěli i ponechat. Nezbývá tedy, než přidělit i těmto čtyřnohým návštěvníkům řádnou vstupenku. Výhodou bude i následná evidence jejich počtu. Věříme, že tento krok splní svůj účel, vše se v dobré obrátí a svou roli převezme i ohleduplnost všech vůči sobě navzájem,“ vysvětlila pohnutky mluvčí zahrady Karla Břečková.

Vstup se psem je zakázán v ZOO Liberec, Plzeň, Děčín, Ohrada, Jihlava, Ostrava, Zlín, Hodonín a Chleby. Zdarma budou mít nadále psi vstup jen v ZOO Chomutov a Vyškov. V  ZOO Olomouc za psího návštěvníka majitel zaplatí 50 korun. (red)

Poslat nový komentář