Pět mrtvých psů se točilo v ZOO Olomouc

Pět mrtvých psů se točilo v ZOO Olomouc
Foto ZOO Olomouc

Dívali jste se v neděli večer na ČT 1 na detektivku Pět mrtvých psů? Pak vězte, že pěkný kus prvního dílu detektivní trilogie „Detektivové od Nejsvětější trojice“ se natáčel v ZOO Olomouc. Filmaři začali po natáčení sponzorovat zdejší baribaly a hlavní hvězdou se stal kakadu Luigi, který se objevuje i v upoutávkách na snímek.

Třetí série kriminálního cyklu s názvem „Detektivové od Nejsvětější trojice“ podle předlohy Michala Sýkory a scénáře Petra Jarchovského přivedla filmový štáb režiséra Jana Hřebejka při natáčení vyšetřování nelegálních psích zápasů a krádeže tří medvědů i do olomoucké zoo. Spletitý příběh kšeftování se zvířaty, jejich týrání, ale také vražedných útoků je příjemně odlehčen humorem. „Mé přesvědčení je, že detektivku nemůže zkazit určitá míra nadsázky a humoru. Jsem i pro takovou tu bolavost a znervózňující formu, ale u Pěti mrtvých psů jsem usiloval o něco jiného, tradičnějšího,“ řekl režisér Jan Hřebejk.

Poslední natáčecí den předal filmový štáb naší zoo sponzorský dar. Stal se adoptivním rodičem medvědů baribalů, které si při práci natolik oblíbil, že jednotliví členové sáhli do svých vlastních peněženek a přispěli na jejich chov.

Kakadu bílý Luigi v tomto seriálu bravurně odehrál roli. Při výslechu jeho ošetřovatelky dokázal vyšetřovatele Marii Výrovou (Kláru Melíškovou) a Pavla Mráze (Stanislava Majera) rozesmát svými tanečními kousky tak, že se objevuje i v reklamních upoutávkách na celou sérii. (ber)

Poslat nový komentář