Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Prostějovská nemocnice má specializaci na mozkové příhody.

Prostějovská nemocnice má specializaci na mozkové příhody.
ilustrační foto

Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, získala v uplynulých dnech od Ministerstva zdravotnictví ČR osvědčení o splnění podmínek poskytování cerebrovaskulární péče druhého stupně tzv. iktového centra.

Pro obyvatelé Prostějova a okolí to znamená, že v případě vzniku cévní mozkové příhody jim bude poskytnuta specializovaná péče včas. Přitom rychlost zahájení poskytnuté péče může být pro dobrou prognózu pacienta klíčová. Jedná se o druhé pracoviště tohoto zaměření v rámci Olomouckého kraje. V souvislosti se získáním statutu iktového centra připravuje prostějovská nemocnice v roce 2013 rekonstrukci neurologického oddělení, dále nákup a modernizaci některých přístrojů, jakož i další personální posílení týmu lékařů a středních zdravotnických pracovníků. „Nemocnice získala statut iktového centra, a stala se tak součástí celostátní sítě center poskytující specializovanou léčbu tohoto velmi závažného onemocnění. Po několika měsících příprav jsme prošli šetřením komise Ministerstva zdravotnictví a v uplynulých dnech jsme obdrželi osvědčení o udělení statutu iktového centra podepsané ministrem zdravotnictví. Ministerská komise potvrdila to, že prostějovská nemocnice umí komplexně léčit pacienty s cévním onemocněním mozku a disponuje potřebnými odborníky a nezbytným technickým vybavením,“ uvedl ředitel Středomoravské nemocniční Ing. Tomáš Uvízl.

Cévní mozkové příhody jsou druhou příčinou úmrtí a nejčastější příčinou invalidity u lidí středního a vyššího věku. Nemocnost v České republice je až trojnásobně vyšší oproti ostatním vyspělým státům Evropy. „V prostějovské nemocnici klademe důraz na včasnou diagnostiku a léčbu. K tomu může výrazně napomoci povědomí pacientů a jejich blízkých, jak co nejsprávněji a nejrychleji postupovat při prvních příznacích onemocnění, jak včas přivolat rychlou lékařskou pomoc a zajistit tím kvalitní péči v nemocnici a to optimálně do čtyř hodin od vzniku prvních příznaků, kterými jsou nejčastěji poruchy hybnosti a porucha řeči,“ říká primář neurologického oddělení v Prostějově MUDr. Bohdan Křupka, PhD.

(pž)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style