Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Jedenáct let od teroristických útoků na dvojčata

Jedenáct let od teroristických útoků na dvojčata
ilustrační foto

Děsivé datum 11. září 2001 se vrylo do paměti a dnes je to právě 11 let od série koordinovaných teroristických útoků militantní islámskou organizací al-Kajdá.

Ve Spojených státech před jedenácti lety tato organizace unesla čtyři dopravní letadla letících na komerčních linkách společnosti American Airlines a United Airlines. Dvě z nich, American Airlines č. 11, United Airlines č. 175, narazila do věží Světového obchodního centra v New Yorku, zabila všechny na palubě

a další lidi uvnitř budov. Obě zasažené budovy se do dvou hodin zhroutily, zničily blízké budovy a další poškodily. Třetí letadlo, American Airlines č. 77, narazilo do Pentagonu, sídla Ministerstva obrany USA v hlavním městě USA, Washingtonu, D.C. Čtvrté letadlo, United Airlines č. 93 se zřítilo v neobývané oblasti v Pensylvánii po souboji mezi teroristy a pasažéry o ovládnutí letadla. Letadlo letělo na Washington, D.C. a spekuluje se, že mělo za cíl zasáhnout Bílý dům a nebo americký Kapitol.

Při útocích zemřelo celkem 2 996 lidí včetně 19 únosců. Obětmi byli převážně civilisté, pocházející celkem z 90 zemí. V reakci na útoky vyhlásily Spojené státy Válku s terorismem, provedly invazi do Afghánistánu a svrhly hnutí Taliban, které poskytovalo zázemí teroristům z al-Kájdy.

První opravenou budovou Světového obchodního centra se stala v roce 2006 budova číslo 7. Budova číslo 1. (Věž svobody) má být dokončena v roce 2013

 a celková rekonstrukce by měla skončit o rok později.

Podle magie čísel je příliš jedniček v datu téměř nevhodné na cokoliv. Číslo jedenáct tíhne k výstřednostem všeho druhu a jedenáctka je podle numerologie číslem, ve kterém je ukryto nebezpečno pramenící z touhy po moci. Paradoxne číslo jedna je číslo vítězů a vyjadřuje prapůvod všech věcí.

(red)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style