Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Plumlovskou hráz zpevní tisícovka pilířů

Plumlovskou hráz zpevní tisícovka pilířů
ilustrační foto

Práce na rekonstrukci Plumlovské přehrady se rozjely naplno. Sdružení Plumlov hloubí v těchto dnech čtyři štěrkopískové pilíře, které zvýší únosnost podloží. Následně začnou dvě vrtné soupravy pracovat na sanaci samotného návodního líce. Odtěženým materiálem pak stavbaři zavezou lagunu u Valáška.

Pracovníci státního podniku Povodí Moravy spolu s vítězem výběrového řízení spustili naplno plánované práce na Plumlovské přehradě. Stavbaři vyhloubí celkem 1000 pilířů, které zajistí stabilitu hráze. Denně jich plánují navrtat 25 a současně se pustí do opravy vypouštěcí věže. Harmonogram prací přitom dále upřesní podle povětrnostních podmínek. Po provedené úpravě příčného profilu sem bude vložena těsnící fólie a dále půjde o hutněný násyp při návodním líci. Odtěženým materiálem pak stavbaři zavezou lagunu u Valáška.

„Předpokládáme, že vyvezou více než 30 tisíc m3 zeminy. Naši rybáři před tím lagunu dolovili a zachránili odtud přes dvě tuny ryb,“ uvedl generální ředitel státního podniku Povodí Moravy Radim Světlík. Řešení stability návodního líce, tedy té části hráze, která je běžně pod vodou, je navrženo v celé délce a šířce hráze. Náročná rekonstrukce přehrady si vyžádá 136 milionů Kč a podle smlouvy má celá skončit na podzim příštího roku. Souběžně zmizí i vegetace, vzrostlá na dně vypuštěné nádrže.

Po rekonstrukci návodního líce začnou stavebníci pracovat na koruně hráze. Opraví tedy most, komunikaci, nainstalují nové zábradlí, lavičky a osvětlení. Celá koruna hráze je nyní uzavřena jak pro motoristy, tak pro pěší. „Místní lidé musí chodit okolo a to se jim nelíbí. Dokonce někdo poničil zámky u závor a také u stavebních buněk,“ upozornil ředitel závodu Horní Morava ( Povodí Moravy, s.p. ) David Fína.

(red)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style