Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Chceme chodník, řekli na schůzce radním obyvatelé místní části

Chceme chodník, řekli na schůzce radním obyvatelé místní části
ilustrační foto

Obyvatelé Krasic, Čechovic a Domamyslic se včera setkali s radními města Prostějova, aby jim přednesli své problémy. Mezi ty patří především chybějící chodník k obchodnímu domu. Radní slíbili, že se problémem budou zabývat.

 

"Nejvážnějším problémem, který jsme s vedením města řešili, je úplně chybějící chodník k Intersparu. Lidé musí chodit v blátě přes pole, maminky s kočárkama se tam nemají jak dostat, je to hrozné. Stěžovali jsme si už před dvěma lety, město nás ale odbylo tím, že se jedná o soukromý pozemek," říká předseda osadního výboru, pod který obce spadají, Oldřich Vrcha.

 

Nyní se zdá, že všechno bude jinak a město přeci jen chodník postaví, alespoň to včera nespokojeným obyvatelům naznačil náměstek primátora Zdeněk Fišer. "v tuto chvíli už se provádí projektová dokumentace na chodník vedoucí z ulice Luční ke kruhovému objezdu, bude velmi záležet na tom, jak dopadne, kolik peněz budeme mít a jaké bude počasí. Pokud by vše vyšlo, mohl by se chodník postavit ještě letos, pokud ne, zařadíme jej do rozpočtu na příští rok," vysvětlil Fišer.

 

Obyvatele však trápí i další věci. Některým lidem vadí například škaredá zastávka vedle restaurace U Kovárny, jiní by rádi postavili další fotbalové hřiště. "Mezi dalšími problémy bych rád vypíchl trasu autobusu č. 6, který jede z Domamyslic přes Krasice. Pokud chtějí lidé jet do obchodu, který je odsud 500 metrů, musí jet autobusem 10 kilometrů do města, tam přesednout a jet zase zpátky. Přes Krasice jede několik autobusů, nevím, proč by šestka nemohla stavět i u supermarketu tak, aby se tam dostali všichni lidé," uvažuje Vrcha.

 

Radní se s obyvateli okolních obcí setkali v polovině svého funkčního období poprvé od svého programového prohlášení, ve kterém si setkání s nimi vytkli za cíl. "Jsem velmi ráda, že setkání proběhlo, následovat budou ještě další. Můžeme tak skutečně reagovat na problémy a žádosti obyvatel v konkrétních městských částech," zhodnotila včerejší schůzku radní Milada Sokolová.(bat)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style