Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Město finančně podpoří plavání na základních školách

Město finančně podpoří plavání na základních školách
ilustrační foto

Radní na svém posledním jednání rozhodli, že i v příštím kalendářním roce budou dotovat výuku plavání školáků z městského rozpočtu. K tomuto kroku se rada uchýlila poté, co ministerstvo školství i nadále snižuje své příspěvky jednotlivým školám, kterí tak nemohou dostát svým závazkům. 

„Rada města již letos v květnu rozhodla o finanční podpoře zajištění výuky plavání v období od září do prosince tohoto roku. K tomuto opatření došlo proto, že stát snížil objem garantovaných neinvestičních prostředků o 25 procent, přičemž z tohoto důvodu by školy byly nuceny upustit od výuky plavání ve třetí třídě," informuje náměstkyně primátora Ivana Hemerková. 

 

Nyní rada města schválila další částku, a to ve výši 263 tisíc korun, na období od 1. ledna do 31. prosince příštího roku. "Jedná se neinvestiční příspěvek na mzdové náklady učitelů plavání. Výuka plavání je zahrnuta v rámcových vzdělávacích programech a organizačně ji zajišťuje ZŠ Dr. Horáka," vysvětluje Hemerková.

Podle ní ministr školství předběžně přislíbil, že prostředky na výuku plavání se v příštím roce vrátí na původní úroveň. "Pokud k tomu dojde, budou finanční prostředky na plavání školáků věnované radou města vráceny do městského rozpočtu,“ uzavírá náměstkyně.(bat)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style