Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Hejtmanem kraje je Jiří Rozbořil, Alois Mačák dohlédne na dopravu

Hejtmanem kraje je Jiří Rozbořil, Alois Mačák dohlédne na dopravu
ilustrační foto

Olomoucký kraj - Hejtmanem kraje je podle očekávání Jiří Rozbořil, noví krajští zastupitelé jej dnes dopoledne zvolili na svém ustavujícm zasedání. Rozdělili si také křesla náměstků, pět dostala ČSSD a dvě komunisté. Křeslo náměstka pro resort dopravy a silničního hospodářství získal prostějovský radní Alois Mačák.

V čele Olomouckého kraje je od dnešního dopoledne Jiří Rozbořil. Nové zastupitelstvo jej zvolilo hejtmanem, hlasovalo pro něj celkem 35 z 55 jeho členů. „Jsem připravený pracovat ve prospěch všech občanů Olomouckého kraje,“ řekl krátce po svém zvolení Jiří Rozbořil. Zastupitelé zároveň hlasovali o složení krajské rady pro čtvrté volební období. V Radě Olomouckého kraje zasednou zástupci České strany sociálně demokratické a Komunistické strany Čech a Moravy.

 

Hejtman Jiří Rozbořil bude mít na starosti finance, investice a evropské projekty, krizové řízení, vnější vztahy a cestovní ruch. Jeho prvním náměstkem bude Alois Mačák s resortem dopravy a silničního hospodářství. Dalšími náměstky hejtmana budou Radovan Rašťák, který se bude starat o kulturu, péči o památky, tělovýchovu, sport a volný čas, Michael Fischer dohlédne na zdravotnictví, Yvona Kubjátová získala křeslo sociálních věcí, Zdeněk Švec školství a Michal Symerský regionální rozvoj, územní plánování, životní prostředí a zemědělství či majetek. Neuvolněnými členy rady se stali Ivana Dvořáková, Pavel Martínek, Eva Pavličíková a Pavel Šoltys.

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style