Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Veřejná finanční podpora dostává nová pravidla, město rozdá až 17 milionů

Veřejná finanční podpora dostává nová pravidla, město rozdá až 17 milionů
ilustrační foto

Prostějov (bat) Žádost o městskou veřejnou finanční podporu dostává novou, rozšířenou podobu. Sportovní organizace, které se chtějí o městské peníze ucházet, nyní musí odevzdat nový formulář. Ten obsahuje informace například o počtu dětí v organizaci či o výši nájemného.

"Dlouhodobě avizujeme, že chceme podporovat vrcholový i mládežnický sport. Abychom se ale členové komise napříště nemuseli dohadovat či tápat, kolik které organizaci dáme peněz, chceme znát některé informace," vysvětluje náměstkyně primátora Ivana Hemerková s tím, že organizace budou muset vyplnit informace o počtu členů či výši nájemného a provozních nákladech. "Je to pro zpřehlednění a rychlejší rozhodnutí," dodala Hemerková.

 

A kolik peněz se chystá radnice na veřejnou finanční podporu vyčlenit? "Jdeme cestou úspor, očekáváme tedy, že to letos bude mezi patnácti a sedmnácti miliony korun, stejně jako loni," doplňuje primátor města Miroslav Pišťák.

 

Své žádosti mohou organizace odevzdávat do konce tohoto roku. "Vyzýváme všechny subjekty, aby žádosti o veřejné finanční podpory pro rok 2013 podávaly na podatelně Magistrátu města Prostějova, nám. T.G.Masaryka 130/14 do 31. 12. 2012. Příslušné formuláře naleznete na www.prostejov.eu nebo získáte na odborech Magistrátu města Prostějova," doplńuje tisková mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style