Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

ANKETA Koho budou volit prostějovské osobnosti za prezidenta?

ANKETA Koho budou volit prostějovské osobnosti za prezidenta?
ilustrační foto

Na začátku tohoto týdne jsme oslovili prostějovské osobnosti z řad politiky, kultury i byznysu s otázkou, kohou budou volit v nadcházejících prezidentských volbách. Níže Vám nabízíme seznam došlých odpovědí. A vězte, jsou to odpovědi vskutku pestrobarevné...

Pavel Holík, poslanec Parlamentu České republiky: Ve volbě prezidenta republiky podpořím svým hlasem pana senátora JUDr. Jiřího Dienstbiera.  Podpořím ho proto, že ho znám osobně a domnívám se, že již v minulosti prokázal svou zásadovost, a byl by tudíž dobrým prezidentem České republiky.

Kamil Zápeca, krajský zastupitel: V nadcházejících volbách budu volit pana Přemysla Sobotku, a to proto, že má seriózní vystupování a ve vysoké politice se pohybuje mnoho let, a tudíž má již určitý nadhled. Co je však hlavním jeho plus před ostatními kandidáty je, že není spojován s komunistickou stranou jako jeho největší rivalové. Prezident podle mého názoru reprezentuje naši vlast ve světě a pan Sobotka je pro mne zárukou, že bude hájit zájmy naší země jako předcházející demokraticky zvolení prezidenti.

Miroslav Macek, člen čestného kolegia Okrašlovacího spolku města Prostějova a spolupracovník Prostějovských novinek: Všechny kandidáty na funkci českého prezidenta osobně znám (některé velmi dobře, některé dobře, některé méně), a tak nakonec budu volit po zralé úvaze (nechce se mi volit toho nejméně špatného kandidáta ze všech špatných) následovně: v prvním kole pana Franze (protestní hlas proti favorizovaným kandidátům) a ke druhému kolu nepůjdu, abych snížil legitimitu volby vykuků, kteří postoupí do druhého kola…

Jitka Chalánková, poslankyně Parlamentu České republiky: Budu volit Karla Schwarzenberga. Jednak je to respektovaná osoba v domácí i zahraniční politice, ale také jej osobně znám, a mohu tak posoudit jeho charakterové vlastnosti. Přála bych si, abychom měli prezidenta důstojného a zkušeného, prezidenta schopného hledat a nalézat cestu, ale zároveň pevného ve svých názorech. Prezidenta lidského, moudrého i laskavého. Nemohu proto v tuto chvíli říci jiné jméno než právě Karel Schwarzenberg.

Blanka Kolečkářová, starostka Držovic: Budu volit Karla! Pana ministra znám osobně, jeho věk zahrnuje moudrost a srovnané životní hodnoty. Jako šlechtic byl vychován k pokoře, poctivosti, víře a k vytváření dalších pro další generace. Byl v životě dole i nahoře. Jeho humor má noblesu, životní energie a nadhled nad věcmi  je daleko větší než u mladších kandidátů. Bude to skvělý a jedinečný prezident. A mezi tím nám v zemi vyrostou další osobnosti, které toliko potřebujeme.

Jaromír Schön, ředitel Základní školy a gymnázia města Konice:  V prvním kole budu volit MUDr. Zuzanu Roithovou. Volba je pro mě na prvním místě otázkou důvěry.

Eva Zatloukalová, ředitelka Ekocentra IRIS: Budu volit určitě paní Táňu Fišerovou. Je to silná a charismatická osobnost, zosobňuje pro mě lidský přístup, morální hodnoty a čestnost. Rozhovory s ní jsou nesmírně "čisté" a otevřené, z jejích názorů cítím opravdovost, citlivost, ale přitom také pevnost a zásadovost. Svým životem a konáním mě přesvědčila, že by mohla do politiky vrátit sociální cítění, ohleduplnost vůči slabým, nemocným a postiženým, a samozřejmě také vůči přírodě a životnímu prostředí.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style