Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Přes víkend se vystřídají všechny druhy počasí

Přes víkend se vystřídají všechny druhy počasí
ilustrační foto

Dnešní ráno začalo na mnoha místech přízemnímy mrazíky. Po vydatném dešti, který v noci zasáhl Olomoucký kraj, musí obyvatelé počítat s namrzlými chodníky a silnicemi. Přes den rtuť teploměru vyšplhá až na +7°C, na horách se bude pohybovat od -2°c po +2°C. Meteorologové předpovídají polojasno, místy s přeháňkami na horách sněžení.

Stále na mnoha místech platí od hydrometeorologů výstraha povodňové aktivity, převážně se to týká jihu Čech, Vysočiny, Královéhradeckého kraje, Libereckého, Pardubického a Ústeckého kraje, ale i Prahy. Tento stav platí až do odvolání. Včerejší oblevou se zvedly hladiny řek i na Prostějovsku. Nejvíce vody proteklo korytem Romži ve Stražisku, hladina dosahovala přes třicet centimetrů vody a Hloučela v Plumlově dosáhla téměř patnácti centimetrů.

Přes naše území v čerstvém západním proudění přechází další frontální systém. Večer se tedy obloha zatáhne a v sobotu se spustí déšť, místy přeháňky smíšené a od 500metrů sněžení. Během noci se budou pohybovat teploty od 1°C až po 3°c, přes den rtuť teploměru poklesne k nule. V neděli se bude dál ochlazovat přes den budou teploty od +2°c do -2°C a v noci klesnou na -5°C, teploty budou doprovázené polojasnou až oblačnou oblohou, místy se sněhovými přeháňkami. Po celý víkend nás čeká mírný vítr a rozptylové podmínky budou dobré.

Ani dlouhodobá předpověď neslibuje žádné velké změny. Ke konci února se mohou objevit teploty kolem 8°C.

(red)

Zdroj: www.chmi.cz

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style