Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Zima ještě nekončí, mráz bude trápit celý týden

Zima ještě nekončí, mráz bude trápit celý týden
ilustrační foto

Na sobotní den připadla pranostika o svaté Juliáně připrav vůz a schovej sáně, ale podle předpovědi meteorologů na tento týden, se budou sáně ještě hodit.

Meteorologové hlásí na celý týden sněžení i v nížinách a na horách by mohla připadnout až deseticentimetrová vrstva nového sněhu. Dnešní den je jeden z těch teplejších. V noci přes naše území přejde od severu okluzní fronta a za ní k nám začne kolem tlakové níže nad Polskem proudit studený vzduch. Nad územím Česka bude zataženo, k ránu v severní polovině území postupně sněžení. Nejnižší teploty -1 až -5 °C. Slabý západní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s, postupně mírný

3 až 7 m/s. V úterý přes den očekávejme převážně zataženo, od severu sněžení, v polohách pod 300 m přechodně i déšť se sněhem. K večeru od severu protrhávání oblačnosti a sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty -1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s se bude večer v Čechách měnit na severozápadní.

Meteorologové očekávají až pěticentimetrovou vrstvu nového sněhu v nížinách, na horách pak pět až deset centimetrů sněhové pokrývky. Budou se tvorřit sněhové jazyky a večer se na mnoha místech bude tvořit náledí. Ve čtvrtek při vyjasnění mohou noční teploty spadnout až k -10°C, v pátek až na -14°C. Do konce týdne se budou denní teplota pohybovat kolem nuly, maximálně vystoupá na +3°C.

Zdroj: www.chmi.cz

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style