Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

V Mořicích stál na silnici sněhulák, jinak bylo pondělí v dopravě klidné

V Mořicích stál na silnici sněhulák, jinak bylo pondělí v dopravě klidné
ilustrační foto

Po oba velikonoční svátky jsme pro vás sledovali situaci na silnicích v okrese Prostějov. Zejména během neděle, kdy nás postihla další sněhová nadílka, se na silnicích tvořily jazyky a jízda po nich byla možná jen se zvýšenou opatrností. Během dvou dní došlo ke čtyřem dopravním nehodám, u Nezamyslic, v Doloplazech, na D1 u Mořic a na R46 u Olšan. Nejvážnější byla poslední z nich, která si vyžádala tři zraněné. Během druhého velikonočního svátku již byla situace na silnicích poklidná a jediným "nebezpečím" byli dva sněhuláci na silnici v Mořicích. Situaci po oba dny jsme sledovali v podrobném on-line zpravodajství.

Pondělí 1.4.201319:00 Velikonoční odpoledne bylo na silnicích na Prostějovsku i díky zlepšenému počasí klidné. Meteorologové však varují, že ve středu může v jižních a východních Čechách a na Moravě a ve Slezsku napadnout 5 až 15 cm, na severovýchodě Moravy a ve Slezsku kolem 20 cm sněhu. To bude mít od vyšších poloh za následek tvorbu sněhových jazyků, na horách i závějí. Ojediněle se také bude vytvářet náledí nebo zmrazky. 12:00 Pondělní zpravodajství pokračujeme kuriózní dopravní situací. Na silnici 47 v obci Mořice ve středu obce, u křižovatky směr Vyškov, je překážka, která může bránit provozu v celé šířce vozovky nebo její části. Na komunikaci jsou dva dvoumetroví sněhuláci.

Neděle 31.3.201320:00 Dálnice D1 je od 241. po 270. km (včetně úseku v okolí Tištína, Nezamyslic, Mořic a Vrchoslavic) ve směru na Bohumín kluzká a pokrytá sněhem. Hrozí zde, zvláště ve večerních hodinách, nebezpečí námrazy.

19:55 Na silnici 44928 mezi Olšany u Prostějova a Studencem je v délce 3,3 kilometru kluzká vozovka se sněhem a je sjízdná jen se zvýšenou opatrností.

19:50 Policie ČR v Olomouckém kraji řešila během dnešního dne 25 dopravních nehod. Při těchto nehodách byly tři osoby zraněny těžce a čtyři lehce. Největší nehoda byla krátce před polednem na silnici R35, na 304. km ve směru na Ostravu, kde se srazilo šest aut. Byla mezi nimi osobní, nákladní a účastníkem nehody se stalo i vozidlo hasičů. Při nehodě bylo několik osob se zraněním převezeno do nemocnice. Silnice byla uzavřena a objízdná trasa byla do 14.10 hodin vedena přes Lipník nad Bečvou. Celkem na silnici došlo k pěti nehodám.17:25 NEHODA Na silnici R46 u obce Olšany u Prostějova okres Prostějov, na sjezdu u obce Olšany na 37. kilometru ve směru na Olomouc, došlo k dopravní nehodě osobního auta se zraněním. Vozidlo stojí v pomalém jízdním pruhu. Odstraňování následků nehody by mělo trvat do půl osmé.17:20 Na silnici 36717 mezi obcemi Čelčice a Skalka je v délce 814 metrů sníh na vozovce. Silnice je špatně sjízdná. 15:52 Vícov a okolí hlásí déšť se sněhem a sníh na vozovce.

15:45 Na 26,1. km silnice R46 u obce Držovice, ve směru na Olomouc mezi Prostějov-střed a Prostějov-sever, je na vozovce u prvního viaduktu při výjezdu z Prostějova předmět. Dejte pozor.

15:00 Sněžení k nám přišlo od jihu, v polohách pod 700 m bude místy přechodně pršet nebo padat déšť se sněhem. Český hydrometeorolgický ústav (ČHMÚ) očekává, že na Moravě napadne 10 až 20 centimetrů sněhu, v Jeseníkách a Beskydech 20 až 50 cm nového sněhu. Srážky budou od jihu slábnout a ustávat až během noci na pondělí. V noci z neděle na pondělí se také bude na mokrých a neošetřených komunikacích vytvářet náledí.13:00 Na silnici 433 u obce Pivín v místě křižovatky ve směru od Dobromilic na Pivín, na křižovatce na Němčice nad Hanou a Prostějov, je sníh na vozovce a silnice je špatně sjízdná. 12:05 Na 245. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno před sjezdem na Mořice vyjelo vozidlo mimo vozovku. Při nehodě se nikdo nezranil.

11:22 Kvůli sněhovým jazykům policie uzavřela silnici II/377 mezi Otinovsí a Drahany, a to až do zítřejších 10 hodin.

11:22 V Doloplazech sjel traktor do příkopu.11:15 Za dopoledne hlásí policie na Prostějovsku zatím pouze jednu dopravní nehodu, a to u Nezamyslic na silnici 47, kde za obcí Těšice ve směru na Ivanovice na Hané havarovalo auto do příkopu. Nehoda se však nakonec obešla bez zranění.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style