Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Protihluková stěna nebude?

Protihluková stěna nebude?
ilustrační foto

 

Nová okružní křižovatka na Poděbradově náměstí by podle odborníků měla pomoci plynulosti dopravy na městském okruhu především v době dopravní špičky. O její výstavbě se hovoří už několik let.

 

„V současné době se křižovatka projektuje. Vlastně je tento proces už ve finální části, kdy se jedná s dotčenými,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer.

V této souvislosti se na redakci Pvnovinek obrátili lidé bydlící v okolí. Zajímalo je, jaký bude mít okružní křižovatka tvar a zda budou mít obyvatelé bytových domů v sousedství nárok na výměnu oken za plastová na náklady města.

 

„Podle současné podoby křižovatky by tento nárok mohli mít lidé pouze ve dvou domech – v budově bývalé elektrárny a naproti v domě na rohu Brněnské a Poděbradova náměstí – v přízemí je hospůdka Na Kovárně,“ uvedl Zdeněk Fišer. Podle jeho slov není v tomto prostoru vhodné uvažovat o protihlukové stěně, a tak se k problému vyjadřovali hygienici. „V přízemí obou objektů nejsou obytné prostory. V budově bývalé elektrárny navrhli hygienici v patrech s byty speciální větrací mřížky,“ dodal náměstek primátora.

 

Domy ve Wolkerově a Komenského ulici zřejmě nebudou provozem na okružní křižovatce dotčeny natolik, aby jejich majitelé měli nárok na výměnu oken za plastová na náklady města.

(ok)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style