Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Za děti na ZUŠce rodiče od září připlatí o něco víc

Za děti na ZUŠce rodiče od září připlatí o něco víc
ilustrační foto

 

Od nového školního roku budou muset rodiče dětí navštěvujících některé obory v ZUŠ Vladimíra Ambrose sáhnout hlouběji do peněženky. Rada města vyhověla žádosti ředitelky školy Elišky Kunčíkové a zvýšení úplaty o 200 Kč schválila .

 

„Je třeba připomenout, že úplata za vzdělávání byla šest let na stejné úrovni. Nehudební obory získaly nové prostory pro výuku, ale hlavně došlo ke zvýšení nákladů na žáka, mimo jiné i ke zvýšení cen zboží a energií. Navrhovaná výše úplaty za vzdělávání je srovnatelná s ostatními základními uměleckými školami v rámci Olomouckého kraje," uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Od září zaplatí rodiče za výtvarný obor 1 300 Kč, za taneční a literárně-dramatický shodně 1 200 korun. Nejdráž vyjde hudební obor – 1 500 korun. Ceny jsou za jedno pololetí.

„To víte, že to zaplatím, dcerka chodí na klavír a myslím, že to dnes patří k všeobecnému vzdělání,“ řekla nám jedna z maminek. Rodiče dvanáctiletého Jakuba moc nadšeni nebyli. „Co se dá dělat, budeme s tím muset počítat. Zdražuje se všechno. Na druhou stranu je lepší, když kluk chodí do výtvarky, než aby lítal bůhví kde,“ shodli se oba.

(ok)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style