Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Na zahrádkách posedíme déle, ovšem když počasí dovolí

Na zahrádkách posedíme déle, ovšem když počasí dovolí
ilustrační foto

 

Třem restauračním zahrádkám povolili na svém posledním jednání prostějovští radní rozšířený provoz. Jde o restaurace U kalicha, Smíchovský zámeček a Na Mánesce.

 

Radní při rozhodování vzali v potaz stanovisko Městské policie a jejich zkušenosti s dodržováním nočního klidu předmětných venkovních posezení restaurací v loňském roce. Zároveň zjistili, že správní orgán neřešil v roce 2012 ani jeden podnět na nadměrný hluk z uvedených letních zahrádek.

„Vzhledem k tomu, že restaurace U kalicha a Smíchovský zámeček se nenacházejí v bezprostřední blízkosti obytné zástavby a v loňském roce městská policie v jejich případě řešila pouze jediné oznámení o rušení nočního klidu, a to domluvou, schválili jsme prodloužení provozní doby zahrádky do 23.00 hodin po celých sedm dnů v týdnu," uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková.

V případě restaurace Na Mánesce, která je v ulici bytových domů, radní vyhověli žádosti provozovatele o prodloužení víkendové otvírací doby s výjimkou neděle. Restaurační zahrádka tak může být otevřena do 23.00 hodin pouze v pátek a v sobotu.

„Očekáváme, že před začátkem letní sezony se na město obrátí další provozovatelé restauračních zahrádek. Jejich žádosti o rozšíření otvírací doby budeme řešit individuálně. Chceme všem vyjít vstříc, avšak s přihlédnutím na zkušenosti s dodržováním nočního klidu v minulém roce," dodala Alena Rašková.

Teď jde jen o to, aby se umoudřilo počasí a dovolilo, abychom si na zahrádkách mohli posedět.

(red)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style