Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Na rychlostce do Olomouce rychle nepojedete

Na rychlostce do Olomouce rychle nepojedete
ilustrační foto rl

Pokud spěcháte do Olomouce, vyjeďte si raděj dřív. Rychlostní komunikace mezi Prostějovem a Olomoucí je totiž z důvodu rekonstrukce vozovky uzavřena a provoz je převeden do jednoho pruhu. Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic bude úsek zprůjezdněn do 31. července.

 

 

 

Komunikace je uzavřena mezi 26.3 a 34.1 kilometrem ve směru na Olomouc, v protisměru se ale svezete v podstatě od Tesca v Konečné ulici až do Olomouce, protože celková uzavírka měří  přes 14 kilometrů. "Probíhá zde oprava posledního úseku v rámci rozsáhlé rekonstrukce povrchu vozovky, která byla zahájena již v loňském roce, a navázala na opravu nebezpečných středových svodidel. Oprava mezi Prostějovem a obcí Olšany u Prostějova v celkové délce 5,1 km bude probíhat ve dvou na sebe navazujících etapách do 31. července 2013," uvedla pro PVNovinky mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Řidiče ale podle jejich slov čeká další omezení: "V srpnu začneme s pokládkou speciálního tichého asfaltu na prostějovské estakádě."

Důvod k radosti ale snad přeci jen bude, před dokončením obou akcí předloží ŘSD na Ministerstvo dopravy ČR žádost o zvýšení nejvyšší povolené rychlosti na 110 km/hod.

Stavební náklady na postupnou opravu 4 úseků komunikace R46 v délce téměř 16 kilometrů činí 121,5 milionů korun. (rl)  

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style