Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Šedesát druhů piva poteče proudem

Šedesát druhů piva poteče proudem
ilustrační foto

První Hanácké slavnosti piva už klepou na dveře. Za Špalíčkem budou probíhat po dva víkendové dny a už v těchto dnech jsou přípravy v plném proudu. Co bude k mání? Patnáctka pivovarů přiveze více než šedesátku druhů piva, platit se bude pouze vindrou.

„V Prostijově na jarmako, bévá ledi jako mako, pravda, névic rob. Nakópijó same tretke a gdež nandó známy tetke, na celé svět pletó pletke taják do zásob...“

Možná, že právě tento verš z rozverné lidové písně, ze sbírky zaznamenané Ondřejem Přikrylem, by se mohl stát argumentem, který by přesvědčil k tomu navštívit první ročník Hanáckých slavností piva. Pravý prostějovský „jarmak“, jak jej znaly naše babičky, tady sice nenajdeme, ale zábavy, dobrot a skvělých piv z mnoha malých českých a moravských pivovarů si na slavnostech, pořádaných restaurací Na Špalíčku, užijeme dosyta.

„Hanácké slavnosti piva – Ochotnéte Hanó“ budou veskrze příjemné a jak říkají organizátoři, manželé Burdovi, z restaurace Na Špalíčku, nejde o akci oslavující pijáky piva, ale pivo samotné, jeho kvalitu a ty nejlepší vlastnosti, které je ve světě tolik proslavily.

„Jedinou měnou, která tady bude platná bude vindra. Za koruny si u nás nic nekoupíte. Jedna vindra je deset korun,“ usmívá se Irena Burdová.

Stánky s výčepy lidé najdou, od soboty do neděle, před restaurací Na Špalíčku v Hradební ulici. Na prostranství před kulturním domem proběhnou hry pro děti od pěti do devadesáti devíti roků. Ani za deště však o požitek z ochutnávek piv nikdo nepřijde. Takzvaná mokrá varianta by byla pod střechou Kulturního a společenského domu.

„Tož přijeďte,“ zvou pořadatelé a dodávají, že vstupné je pouhých třicet korun.(kaa)

Ilustrační foto: archiv

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style