Vánoční trhy na náměstí budou v jednotném kabátě

Vánoční trhy na náměstí budou v jednotném kabátě
ilustrační foto
Další fotky: 
Vánoční trhy na náměstí budou v jednotném kabátě
Vánoční trhy na náměstí budou v jednotném kabátě
Vánoční trhy na náměstí budou v jednotném kabátě
Vánoční trhy na náměstí budou v jednotném kabátě

Pouze jednotné dřevěné stánky jsou povoleny v době konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka. V době od 29. listopadu do 24. prosince a na Silvestra bude prodej výhradně ve stylových dřevěných domcích.

„O letošní vánoční jarmark projevilo zájem 33 prodejců, z hlediska kapacity bylo vyhověno 22 zájemcům s tím, že ve třech stáncích se budou nájemci střídat,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Na náměstí přibude dalších zhruba deset stánků, jež jsou v majetku jednotlivých prodejců a jsou totožné s těmi v majetku Prostějova.

Za malý stánek do 3 metrů čtverečních zaplatí prodejce jednotnou sazbu 250 korun za den, za velký nad 3 metry čtvereční pak 500 Kč/den. Za umístění stánku pro grilování a odkládací prostor pro zboží mimo stánek je opět stanovena sazba 100 korun za metr čtvereční a den. "Umístění stolků pro zákazníky občerstvení je zdarma, v poplatcích za prodejní plochy je zahrnut také odběr elektřiny," upřesnila Ivana Hemerková.

Na stáncích se objeví tradiční sortiment - jmelí, vánoční vazby, dřevěné ozdoby, keramika, kamenina, košíkářské výrobky, bylinné a včelí produkty, ovčí kožešiny a vlněné doplňky, perníčky, formičky na cukroví, vánoční čaje a podobně. Chybět nebudou ani vánoční pečené kaštany, punče a medovina.

Pro řadu Prostějovanů je jarmark už řadu let zklamáním. „Nevím, proč končí 24. prosince, vždytˇmezi svátky má spousta lidí dovolenou, děti prázdniny a ve městě se nic neděje,“ posteskl si Milan Navrátil. On má jasno, s rodinou již několik let jezdí do sousední Olomouce. „Trhy tam trvají mnohem déle a navíc si i zadarmo zabruslíme na kluzišti na Dolním náměstí,“ dodal inspiraci pro prostějovské radní. Led v centru Olomouce totiž již několik let na vlastní náklady pořizuje tamější radnice. (ber)

Komentáře

Jistě letos se hody díky počasí nevyvedla a byla to velká organizační ostuda. O těch asijských výrobcích budu polemizovat, to si radní hlídají ty tam nejsou, snad nějaké mikroprocento proklouzne. A trdelníky, klobásy, burčák a medovina ktam patří, jsou to přece hody ne!

Opravdu nevím kdo z okolí nám ty vyhlášené hody závidí, snad jen Vrahovice a Držovice, je to přehlídka kýče, asijských falešných výrobků, zápachu připálených prdelníků, klobás a zmatku když "nesedne" počasí! A na závěr je celé centrum pomočeno a poblito z burčáku!

Nejde jen o to kluziště, ale je tam pestrý doprovodný program, který zpříjemní atmosféru, lidi vybízí k zastavení a strávené příjemné chvilky v předvánočním čase. Tento poznatek jsem psala již jednou, když naši radní vypsali anketu, jak vylepšit vánoční trhy. Myslím, že kluziště j e  opravdu drahá záležitost, ale kvalitní doprovodný program složený z profesionálních i amatarských umělců  nejen místních a každý den  něco jiného, ze všech žánrů, aby si vybral každý, to obyvatele přitáhne.  Tady se  však asi nic nezmění, než se radní rozhoupou, uplyne nejmíň dalších 5 let a budou nové volby....I když, jestliže to jde zorganizovat na hody a úspěšně a mají tradici, že nám je okolní zas závidí, proč ne na vánoční trhy.  Asi proto, že hody jsou jen jeden den a předvánoční advent  minimálně 3 týdny a to je náročnější.

Poslat nový komentář