Změny v průmyslové zóně posunou její rozvoj

Změny v průmyslové zóně posunou její rozvoj
ilustrační foto

Hned dva pozemky v průmyslové zóně změní své majitele. Místo společnosti ADD Investment bude novým majitelem firma Plyny Jehlář. Radní neschválili prodloužení lhůty pro výstavbu výrobního areálu firmy Železárny-Anahütte a její pozemek chtějí získat zpět.

Smlouvu se společností Železárny-Anahütte uzavřelo město v červnu 2008 s tím, že firma se zavázala postavit výrobní areál do šesti let, tedy do 25. června 2014. V letošním roce se obrátila na vedení města s požadavkem prodloužení lhůty o další dva roky. Žádost zdůvodnila komplikacemi souvisejícími se společností E.ON Česká republika. "Prodloužení termínu rada neschválila. Lhůta pro realizaci výstavby doposud neuplynula, proto zatím nejsou dány podmínky pro odstoupení od smlouvy z naší strany. Nicméně vzhledem k zájmu nových investorů chceme odkoupit pozemek zpět," uvedl náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Prodej pozemku společnosti ADD Investment schválilo zastupitelstvo 17. dubna 2012. Po vleklých jednáních na poslední výzvu k podpisu smlouvy v září 2013 investor nereagoval. Rada města proto vyhlásila nový záměr prodeje, k němuž se přihlásil jediný zájemce, společnost Plyny Jehlář. Cena dle znaleckého posudku činila 1,577 mil. Kč, zájemce nabídl 1,6 mil. Kč a uhradil kauci. Záměrem společnosti je vybudování nového logistického centra včetně prodejny svařovací techniky.

"Chceme, aby v průmyslové zóně vyrostly v co nejkratší době výrobní areály, které budou znamenat vznik nových pracovních příležitostí. Město postupuje vstřícně a seriózně, stejné jednání očekává i od svých partnerů," vysvětlil Pospíšil. (red)

Poslat nový komentář