Cyklostezka v Určické je stále problém

Cyklostezka v Určické je stále problém
ilustrační foto
Další fotky: 
Cyklostezka v Určické je stále problém
Cyklostezka v Určické je stále problém
Cyklostezka v Určické je stále problém

Jak PvNovinky již informovaly, vybudování cyklostezky v nebezpečné Určické ulici brzdí jednání s majiteli dvou dotčených pozemků. Před nedávnem jsme popisovali situaci, kdy jedna z řidiček na komunikaci málem přejela sedícího člověka. Ani po výstavbě stezky ale silnice bezpečná nebude. Cyklostezka totiž skončí u azylového domu.

„Katastr Prostějova končí na kopci u skládky, která patří společnosti A.S.A. Dál už je katastr obce Určice, na kterém my stavět nemůžeme,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Pospíšil. Podle jeho slov Určice s výstavbou cyklostezky počítají, nemají ale finanční prostředky na odkup pozemků. „Se starostou Určic jsem jednal již v minulém roce. S nutností stavby cyklostezky souhlasí, obec si je vědoma nebezpečí, kterým frekventovaná silnice pro cyklisty bezesporu je,“ dodal Pospíšil s tím, že Určice dodnes s majiteli pozemků jednat nezačaly.

„Děláte si legraci? Nejnebezpečnější je právě ten kopec. Tak ať aspoň vykácejí ty polomrtvé hrušky. Kdykoli jedu do města a je doba, kdy zrají, čekám, kdy mi nějaký cyklista spadne pod auto. Buď na ovoci uklouzne, nebo se mu snaží vyhnout,“ vrtěl hlavou Jan Kaprál.

Janu Kaprálovi dala za pravdu i naše redaktorka, která se k azylovému centru vydala pořídit pár fotografií. „Nejsem sice odborník, ale ty hrušně jsou v katastrofálním stavu jedna vedle druhé. Všechny by bylo potřeba vykácet a podél silnice vysadit stromy nové,“ poznamenala po návratu. (ber)

Foto: ok

 

Poslat nový komentář