Pozor na podomní prodejce drahých filtrů!

Pozor na podomní prodejce drahých filtrů!
ilustrační foto

Společnost Moravská vodárenská (MOVO), která je provozovatelem vodovodů na Prostějovsku, varuje obyvatele před falešnými prodejci filtračních zařízení. „Pokud pijete vodu z veřejného vodovodu, není důvod pořizovat si speciální filtr,“ vysvětluje mluvčí společnosti Markéta Bártová.

 

V poslední době byli pracovníci MOVO upozorněni na nekalé obchodní triky prodejců filtračních zařízení na Olomoucku. Obchodníci, vydávající se za pracovníky vodáren, nutí lidem předražené filtry na vodu. „Představí se jako zástupci vodáren s tím, že jdou zkontrolovat vodu. Po její kontrole a měření oznámí zákazníkům, že je jejich voda nekvalitní či nevyhovující. Pomoci mají speciální filtry, které si lidé mohou zakoupit za desítky tisíc s tím, že jim na ně přispěje vodárna,“ vysvětlila taktiku šmejdů mluvčí, podle které je jediným cílem těchto osob vylákat z lidí peníze.

„Kvalita dodávané vody se kontroluje nejen na úpravnách a vodojemech, ale také v průběhu celé dopravy pitné vody, tedy i na kohoutku u spotřebitelů,“ dodala Bártová. Při kontrole kvality pitné vody v domácnostech se musí každý zaměstnanec MOVO prokázat platným průkazem, kde je uvedeno jeho jméno, funkce a název společnosti. Pokud má zákazník z jakéhokoli důvodu pochybnosti, může si na telefonním čísle 840 668 668 ověřit, zda jde skutečně o pracovníka MOVO nikoli o podvodníka, nebo se může obrátit na příslušný obecní úřad či rovnou přivolat policii.

Zaměstnanci MOVO, provádějící odběry vzorků, v žádném případě nenabízí řešení na zlepšení kvality vody a ani nepřesvědčují odběratele vody k nákupu jakéhokoliv zařízení na úpravu vody. Lidé by měli být nanejvýš opatrní a měli by si dávat dobrý pozor na to, koho si pustí do bytu či do domu. Což je rada, kterou by se měli řídit lidé při jakékoli nezvané návštěvě. (red)

 

Poslat nový komentář