Kapří inspektoři budou mít na pilno

Kapří inspektoři budou mít na pilno
ilustrační foto

Vánoce znamenají v Čechách kapra na talíři. Právě kvůli šupináčům budou mít napilno inspektoři krajských veterinárních správ. Musí zkontrolovat, zda prodejci rybám zajistili patřičné podmínky nejen pro prodej, ale hlavně bezbolestné ukončení jejich krátkého života.

„Na základě oznámení prodejce, které na správu musí přijít 7 dní před zahájením prodeje, budou inspektoři vědět, kam jít. V oznámení musí být uvedeno, kdy a kde a od kdy bude sezónní prodej ryb probíhat,“ uvedl mluvčí státní veterinární správy Josef Duben.

Prodejce živých ryb musí mít například doklad o tom, kde byly ryby posledně sádkovány. Samostatné prodejní místo musí být umístěno a vybaveno tak, aby zacházení s rybami odpovídalo zásadám ochrany zdraví zvířat a požadavkům na jejich pohodu a aby veškeré činnosti spojené s prodejem ryb byly prováděny v odpovídajících hygienických podmínkách. Podmínky pro prodej i usmrcování ryb stanoví veterinární legislativa, zejména pak zákon na ochranu zvířat proti týrání.

„I když by se mohlo zdát, že zacházet se živou rybou je jednoduché, opak je pravdou. Je dobré i její poslední chvíle svěřit do ruky odborníkům – kapra si nechat usmrtit a třeba i vyvrhnout a nepůsobit mu zbytečné stresy odnosem domů a poté utrpení při nešikovném usmrcování,“ dodal Duben.

A pokud si myslíte, že kaprovi „darováním života“ v podobě vypuštění do rybníka či do řeky, pomůžete přežít, máte smůlu. Minimálně 70 % vylačněných ryb zpravidla uhyne. (ber)

 

Poslat nový komentář