Čerstvé řezané stromky vítězí nad umělými na celém světě

Čerstvé řezané stromky vítězí nad umělými na celém světě
ilustrační foto

Dáváte přednost umělému vánočnímu stromku v domnění, že šetříte životní prostředí? Pak jste na velkém omylu. Podle odborníků z Berlínské univerzity je prokázáno, že na výrobu jednoho umělého stromku je třeba tolik kyslíku, kolik ho vyprodukuje za celý svůj život několik set těch rostlých. V Německu má dnes umělý symbol vánoc v obýváku pouhých pět procent obyvatel. Většina Němců se vrátila k tradičním, řezaným stromkům.

„Prodáváme stromky vypěstované na českých plantážích. Jsou snadno k poznání, mají štítky s označením Sdružení pěstitelů vánočních stromků,“ říká prodejce Josef Vymazal. Stromky se pěstují ve školkách ze semen, za dva až čtyři roky se ze školek přesazují na plantáže. Tam se tvarují jednak vyvazováním, jednak střihem. I proto je většina z nabízených stromků opravdu pěkně rostlá.

Pokud si domů přinesete stromek v předstihu, skladujte jej v chladnu a pokud možno v nádobě s vodou. Předtím odřízněte na kmínku špalíček, aby k němu mohla voda proniknout. „Pokud máte stojan na stromek s vodou, kůru neodřezávejte, voda k ní musí dosáhnout,“ radí Vymazal.

Na vánoční stromky v květináčích mají odborníci shodný názor. Podle nich jsou nejvhodnější ven, doma v teple příliš trpí. „Stromek lze aklimatizovat, ale trvá to. Napřed jej přeneseme zvenku do nějaké chladnější místnosti v domě, kde je teplota kolem 10 stupňů a ponecháme jej tam pár dnů. Následně jej přeneseme do nevytopené místnosti o zhruba 15 stupních . Pak následuje místnost, kde stromek bude na Štědrý den, ale pozor, co nejkratší dobu. Venkovní stromky totiž doma trpí a nepomůže jim ani zálivka,'' dodal Josef Vymazal s tím, že postup jejich návratu na zahradu je stejně zdlouhavý. Osobně do bytu doporučuje stromky řezané, květináčovým opravdu lépe sluší výzdoba na zahradě. (ber)

Poslat nový komentář