Kuriózní úrazy nejsou nic mimořádného

Kuriózní úrazy nejsou nic mimořádného
ilustrační foto

Kdysi mělo přísloví „zlaté české ručičky“ své opodstatnění. Když se ale podíváme do statistik, nějak jsme se změnili v národ nešiků. Ročně jsou s následky nejrůznějších zranění ošetřeny dva miliony Čechů. S kuriózními případy se setkávají nejen lékaři, ale i pracovníci pojišťoven. Leckdy jsou opravdu k neuvěření.

Nejvíce zranění se stalo v domácnosti při naprosto běžných úkonech, jako je vaření či otevírání kuchyňské linky. „Nejčastějšími jsou popáleniny a řezná poranění,“ uvedl mluvčí pojišťovny Allianz Václav Bálek. Popálila se například žena, která současně s vařením čistila kuchyňskou linku benzinem. Během několika vteřin vzplála nejen ona, ale i celá kuchyň.

Mezi klasické úrazy patří ty z kategorie kutilství. U Allianz se léta traduje historka, se kterou se pochlubil jeden z klientů. Rozhodl se spravit lustr, zapomněl ale vypnout elektřinu. "Po dotyku drátu jsem dostal ránu, ale nemohl jsem se pustit. Zakřičel jsem na syna, ten mi ale ve zmatku podrazil štafle. Ty se zřítily na novou plazmovou televizi, umístěnou nad akváriem, do kterého následně spadla. Voda z akvária pak polila zbrusu nový drahý gobelínový koberec," popsal ´muž, který z extempore vyšel s otřesem mozku, zlomeninou pravé ruky a řeznou ránou na hýždi.

Se svou příhodou se PvNovinkám svěřil Igor. Sedmadvacetiletý mládenec utrpěl před několika lety několik zlomenin a tržných ran na základě kuriózní srážky. „Šel jsem od známých z večírku přes neosvětlenou část Hloučele. Znáte to, jak jsou lidé pod „vlivem“ chytří. Abych odradil případného lupiče, zapálil jsem si dvě cigarety a na střídačku je kouřil. Měnil jsem i výšku hlasu, aby zločinec myslel, že jsme dva. No, a proti mě jel stejně opojený pán na kole a ve snaze zabránit srážce projel mezi těmi cigaretami,“ popsal nehodu Igor..

A co vy, milí čtenáři, přivodili jste si i vy nějaké kuriózní zranění? (ber)

Poslat nový komentář