Era rozdává peníze regionům, přispět může každý

Era rozdává peníze regionům, přispět může každý
ilustrační foto

Projekty z devíti pilotních regionů se ucházely o místo v grantovém programu Era pomáhá regionům. Z přihlášených neziskových a příspěvkových organizací v Olomouckém kraji se mohou radovat i dvě prostějovské. Oblastní spolek českého červeného kříže a Střední škola, základní škola a mateřská škola JISTOTA, o.p.s. Na jejich programy můžete přispět i vy, Era pak rozdá víc než milion.

„Jde o to, aby si případný dárce nalezl projekt, který je mu nejbližší a přispěl libovolnou částkou na jeho realizaci. Po ukončení výběru peněz mezi ně navíc rozdělíme granty přesahující hodnotu jednoho milionu korun,“ uvedl projektový manažer Michal Prokšík.

Oblastní spolek českého červeného kříže Prostějov se do projektu zapojil kvůli získání prostředků na divadélka pro děti mateřských a základních škol. „Jde o poskytování první pomoci, zejména resuscitaci dítěte a dospělého, polohování, transport zraněného, ošetření zranění včetně jeho realistického namaskování,“ vysvětlila ředitelka spolku Lenka Černochová. Děti se podle jejích slov vícesmyslově učí první pomoc formou říkanek, písniček a soutěží a mají tak podprahově zafixované, že zvládnou poskytnout první pomoc. „Často jsou v reálné situaci psychicky mnohem odolnější, než dospělí,“ dodala Černochová.

Jak využít grant ví i ředitelka Střední školy, základní školy a mateřské školy JISTOTA Prostějov Marie Turková. „Budova školy byla v roce 1999 z části zrekonstruována, finanční prostředky ovšem nestačily na opravu okapů. Peníze bychom tedy investovali právě do nich,“ vysvětlila. Jistota vzdělává děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v kombinaci postižení. Připravuje je pro samostatný život, na budoucí povolání a učí je nezávislosti na svém okolí..

Další informace o projektech i způsobu pomoci naleznete na http://www.erapomaharegionum.cz/ (ber)

Poslat nový komentář