Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Ztratil se vám pes, kočka nebo papoušek? Pomůže psí detektiv

Ztratil se vám pes, kočka nebo papoušek? Pomůže psí detektiv
ilustrační foto
Další fotky: 
Ztratil se vám pes, kočka nebo papoušek? Pomůže psí detektiv

 

V listopadu spustil provoz portál www.psidetektiv.cz, první národní pátrací systém po ztracených zvířatech. Projekt se připravoval od začátku roku 2013 a je první svého druhu v Evropě.

Portál má za sebou měsíc provozu a jeho jednatelka Klára Carbová potvrzuje padesátiprocentní úspěšnost.  „Používáme pátrací SMS a pátrací e-mailing v rámci tzv. aktivního pátrání. Podobné systémy fungují v zámoří už více než 10 let a jejich provozovatelé uvádějí úspěšnost v pátrání až 85 procent," dodala Carbová. Zápis do databáze a rozeslání partnerským organizacím nabízí psí detektiv zdarma, cílené oslovení lidí pomocí SMS a e-mailingu je placenou službou.

SMS a e-mailing

Pátrací SMS zprávy rozesílá pro Psího detektiva společnost O2, každá pátrací SMS obsahuje základní údaje o ztraceném zvířeti, kontakt a fotografii. Okolnosti rozhodnou, jak velký počet SMS je potřeba rozeslat. Během několika desítek minut se tak o ztrátě zvířete dozví velké množství lidí v okresech, kde je výskyt zvířete pravděpodobný. Není totiž výjimkou, že pes dokáže v průběhu 24 hodin uběhnout i 40 kilometrů.

Pátrací e-mailing vychází z celorepublikové databáze kontaktů na všechny důležité organizace, kterých je v databázi na 10 tisíc. Jsou to mimo jiné útulky, veterináře, zájmové kluby a spolky, myslivce, lesníky, chovné stanice, městské policie, silničáře, zverimexy a petshopy.

Staň se detektivem

Psí detektiv má vedle dvou základních pátracích pilířů k dispozici i detektiva v terénu a pátrací letadlo. Detektivem se přitom může stát každý z nás, stačí se zaregistrovat do programu a pomáhat pátrat přes internet. E-mailem budete pravidelně informováni o všech ztracených zvířatech ve vašem kraji, ale také o nových příbězích nalezených psů a o dalších novinkách Psího detektiva. Pátrat pomůžete tak, že budete informace o ztracených zvířatech sdílet emailem a přes sociální sociální sítě. „Pokud bude ve Vašem okolí probíhat rozsáhlejší pátrací akce a  budeme potřebovat dobrovolníky, budeme Vás kontaktovat,“ dodala Carbová. 

Hledají se

V systému je v současné době zaregistrováno i několik psů, kteří by se mohli pohybovat i na Prostějovsku. Mimo jiné je to devítiletá fena bavorského barváře Karla, která se ztratila během procházky mezi Uhřičicemi a Kojetínem (okres Přerov). Na sobě má tmavě hnědý barvářský myslivecký obojek, v uchu tetování 8123. Hárá se. K cizím lidem je nedůvěřivá.

Dalším hledaným je Argy, tříletý pes plemena štýrský brakýř.  Ztratil se 30. listopadu na honu v okolí Jaromeřic, Jevíčka, Úsobrna a Horního Štěpánova. (ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style