Co čeká v roce 2014 známé prostějovské osobnosti

Co čeká v roce 2014 známé prostějovské osobnosti
ilustrační foto
Další fotky: 
Co čeká v roce 2014 známé prostějovské osobnosti

Rok 2014 už ukrojil nějaké to sousto ze svého času v našich životech, a tak jsme se známých prostějovských osobností z nejrůznějších oborů zeptali, co plánují letos vykonat a stihnout. Jejich odpovědi jsou velmi zajímavé. Dnes přinášíme odpovědi prvních tří oslovených.

Petr Sládek, fotograf

Mimo staveb Prostějova chci nafotit panoramaticky i osobnosti Prostějovska, v hledáčku už mi uvízl galerista Jindřich Skácel a fotografové Bob Pacholík a Karel Novák. V blízké době se chystám oslovit Václava Obra z muzea kočárů. A nesmím zapomenout na ředitele knihovny Aleše Procházku, ten už mi taky panoramaticky pózoval. Momentálně čekám až bude jaro a všechno se zazelená. Mám totiž v plánu nafotit hlavní nádraží z kolejí.

Miluše Hovorková, ředitelka OS Pomocná ruka

Jako každoročně chystáme charitativní sbírky ošacení. Letos budou čtyři a první už 14. března. Stejně každoroční je naše velká akce kterou je sportovně zábavné odpoledne pro postižené děti a mládež, která se uskuteční v květnu opět na ZŠ Sídliště svobody. V současné době úspěšně rozbíháme služby osobní asistence na celý region Prostějovska, vloni jsme ji rozšířili i o Nezamyslice, Žešov a Kostelec. Momentálně ještě máme nějaké volné kapacity, které hodláme v nejbližší době zaplnit. Budeme se rovněž podílet na charitativní sbírce pro Banát.

Jana Maršálková, ředitelka Městského divadla

Především bych si přála, abychom v roce 2014 byli všichni v Městském divadle zdraví a mohli v klidu a příjemné atmosféře dělat svou práci tak, aby byli naši diváci spokojení.

Plesovou sezonu začínáme Městským plesem hned 10. ledna a potom v rychlém sledu následuje 20 plesů a večírků až do konce března. Rádi se připojíme k oslavám 100 let prostějovské radnice – červnové slavnostní představení Prodané nevěsty je už domluveno. Ani v tomto roce určitě nesmí chybět přehlídka Aplaus – pracovní setkání nad prvními náměty proběhne hned v lednu. A určitě stojí za to připomenout si, že před 40 lety vzniklo v Prostějově Hanácké divadlo, dnes v Brně působící HaDivadlo. Moc bych si přála, aby se konečně vyřešily vlekoucí se problémy se schodišťovou plošinou a bezbariérový přístup do divadelního sálu se stal samozřejmostí.

Připravujeme i zajímavé změny, které snad přivítají naši diváci a návštěvníci webových stránek divadla. Ale detaily si zatím nechám pro sebe, čas na zveřejnění ještě nenastal. (ber)

Poslat nový komentář