Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Výstavba dráhy začne na jaře, plánují radní

Výstavba dráhy začne na jaře, plánují radní
ilustrační foto

V listopadu loňského roku informovalo vedení města o záměru výstavby bikrosové dráhy v lokalitě mezi velodromem a skateparkem v Kostelecké ulici. Pokud zastupitelstvo schválí návrh rady, realizaci této investiční akce rozšiřující nabídku sportovního vyžití v Prostějově už nic nestojí v cestě.

"Projektová dokumentace je již zpracována, na místo byla navezena zemina ze stavby cyklostezky v lesoparku Hloučela. Předpokládáme, že po výběrovém řízení na dodavatele by se mohlo začít stavět v dubnu tohoto roku," hlásí Zdeněk Fišer, náměstek primátora odpovědný za investice města.

Budování a modernizace infrastruktury sportovišť je jedním ze strategických plánů města. Bikrosová dráha bude otevřena široké veřejnosti. Tradici cyklistiky v Prostějově připomněla náměstkyně primátora Ivana Hemerková, která patří mezi iniciátory tohoto projektu. "Věřím, že nové sportoviště se stane oblíbeným, umístění mezi skateparkem a velodromem je ideální," podotkla Ivana Hemerková.

Dráha vznikne na pozemcích města s využitím zvýšeného vnějšího náspu velodromu pro rozjezd a klopenou zatáčku. Rada města na poslední schůzi doporučila zastupitelstvu schválit rozpočtové opatření ve výši 500 tisíc korun, což je podle zpracovaného projektu předpokládaná cena realizace stavby. (red)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style