Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Cyklostezka do Žešova si zřejmě vyžádá vyvlastnění

Cyklostezka do Žešova si zřejmě vyžádá vyvlastnění
ilustrační foto

Rada města na schůzi konané dne 21. ledna 2014 doporučila zastupitelstvu schválit výkup pozemků o celkové výměře 691 metr čtvereční na přípravu třetí etapy výstavby cyklostezky do Žešova. K úplné realizaci chybí ještě dva pozemky, jeden je firmy v insolvenci, u druhého zřejmě bude přikročeno k vyvlastnění.

Město vykupuje pozemky, jež jsou v současné době vedeny jako orná půda, od soukromého majitele za standardních podmínek. "Po několika jednáních byl ze strany vlastníka vyjádřen souhlas s cenou ve výši 300 korun za metr čtvereční, zaplatíme tak 207 300 korun" vyčíslil náměstek primátora Jiří Pospíšil. Pozemky měly být původně součástí až navazující čtvrté etapy stavby cyklostezky v této lokalitě. "Na základě požadavku Dopravního inspektorátu Policie ČR bude nutné provést změnu ve způsobu ukončení cyklostezky ve třetí etapě a bude nutné ji doplnit o návrh přejezdu cyklistů přes silnici II/433," vysvětlil Pospíšil.

Podle jeho slov jsou dalším problémem dva pozemky soukromých vlastníků. První patří firmě BAZO, která je v insolvenci, druhý pak soukromé majitelce, jejíž požadavky jsou pro město nereálné. „I po několika jednáních je majitelka stále neústupná, požaduje cenu 1 000 korun za metr, což je pro město neakceptovatelné,“ dodal Pospíšil s tím, že magistrát zvažuje i vyvlastnění. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style