Najdou piana své místo i na prostějovském náměstí?

Najdou piana své místo i na prostějovském náměstí?
ilustrační foto
Další fotky: 
Najdou piana své místo i na prostějovském náměstí?
Najdou piana své místo i na prostějovském náměstí?
Najdou piana své místo i na prostějovském náměstí?

Když jsme loni psali o nápadu Ondřeje Kobzy, který na náplavkách a dalších místech v Praze postavil piana, aby si na ně mohli kolejdoucí kdykoli zahrát, považovali jsme to za skvělý a zajímavý nápad. Nicméně nás překvapilo, s jakým ohlasem se setkal jak u čtenářů PvNovinek, tak u jejich příznivců na Facebooku.

Mezitím uteklo trochu vody a příběh klavíru v ulicích se stal do jisté míry fenoménem. Na Facebooku mají Piána na ulici svou vlastní skupinu nadšenců (koukněte se), video s policistou, který na chviličku zapomněl na svou práci dopraváka a posadil se k pianu, aby zahrál kolemjdoucím, obletělo prostřednictvím Youtube celý svět. Invaze pian do ulic českých měst pokračuje, mají je v Hradci Králové, v Ústí a jinde. A stále víc lidí si najednou myslí, že klavír v ulicích jejich města by se jim také líbil.

Nepochybně by se líbil i v Prostějově, jenže – kam jej postavit? Na své poslední schůzce se tím zabývali lidé, jimž jsou kultura, krása a zajímavé věci ve městě vlastní – členové Okrašlovacího spolku v Prostějově.

„Určitě to chceme v Prostějově vyzkoušet a hledáme vhodné místo. Zavrhli jsme nádraží, protože v Prostějově není přestupní stanice, tudíž tam jsou lidé jen tehdy, kdy odjíždí vlak,“ řekla pro PvNovinky předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. „Shodli jsme se na náměstí, ale potřebujeme najít prostor, kde by nástroj byl chráněný před povětrnostními vlivy. Těžko můžeme po někom chtít, aby každý den piano schovával. V této chvíli je ve hře průchod do Kramářské uličky, který sousedí s cukrárnou, před kterou je zahrádka. Je dost široký a piano postavené ke zdi by lidem v průchodu nebránilo,“ uvedla Milada Sokolová s tím, že ale lidé ve městě třeba budou mít lepší nápad.

„Právě teď mě hrozně mrzí, že na piano neumím, ten nápad s klavíry v ulicích mě nadchl už loni. Osobně by se mi piano líbilo vedle kavárničky Cocktail café na Pernštýnském náměstí. Hned vedle jejich zahrádky je průjezd, kam by se piano večer dalo zašoupnout,“ napsala naše čtenářka Ivana.

Co si myslíte vy, milí čtenáři? Máte lepší nápad, kam piano umístit? Najde se kavárník či restauratér, který do toho spolu s Okrašlovacím spolkem půjde? Nevíte o někom, kdo má doma nepotřebné piano? Dejme se dohromady a pomozme dobrému nápadu v realizaci! Ať aspoň jeden klavír na jaře rozvíří tak trochu stojaté vody prostějovského náměstí... Podaří se nám to?

(ok)

Komentáře

Co ochoz muzea?

Tady by u toho piána musel stát alespoň jeden ozbrojený příslušník , jinak týden je dlouhá doba a bylo by po pianu a to by byla škoda .

pěkný článek, díky za info, no to je takový problém sem dát odkaz na facebookovou skupinu nadšenců ?H.

Poslat nový komentář