Pomocná ruka pomáhá v celém regionu

Pomocná ruka pomáhá v celém regionu
ilustrační foto
Další fotky: 
Pomocná ruka pomáhá v celém regionu

Občanské sdružení Pomocná ruka patří v Prostějově k jedněm z nejdéle působících. Sdružení poskytující pomoc starým, chronicky nemocným, zdravotně postiženým a handicapovaným občanům funguje už od roku 1999. V současné době nabízí volné kapacity služeb osobní asistence.

Asistenční služby

„Vytváříme a spoluvytváříme rovnoprávné podmínky života handicapovaných tím, že se snažíme o ně pečovat po všech stránkách. Jsme k dispozici vždy, kdy nás uživatel potřebuje, naše služby jsou individuální,“ vysvětluje ředitelka sdružení Miluše Hovorková. Asistenční služby zajišťuje sdružení v domácnosti uživatele, podle jeho potřeb a přání 24 hodin denně. „V terénu máme dvanáct kvalifikovaných osobních asistentů, kteří se starají o klienty v celém regionu Prostějovska, kde tato služba není v současné době k dispozici,“ dodává Hovorková. Klientům pomáhají nejen s osobní hygienou a pracemi v domácnosti, ale doprovází je třeba k lékařům nebo při jednání na úřadech. Sdružení rovněž poskytuje základní sociální poradenství.

O řadu klientů se Pomocná ruka stará spoustu let. Příkladem je paní Věra, která služby využívá sedmým rokem. „Život bez děvčat si už nedovedu představit. Nejde jen o to, že mi pomáhají se vším, co už sama nejsem schopna vzhledem k nemoci zvládnout, ale také o jejich přístup,“ chválí asistentky pětaosmdesátiletá bývalá učitelka.

V současné době má Pomocná ruka volné kapacity, ke stávajícím klientům může přibrat další. „Poskytujeme rovněž krátkodobou asistenci v době nemoci člena rodiny nebo po dobu dovolené rodiny pečující o seniora či handicapovaného občana,“ upozornila Miluše Hvorková.

Sbírky a akce

OS Pomocná ruka rovněž řadu let pořádá společenské, kulturní, výchovné a sportovní akce pro zdravotně postižené děti z regionu Prostějov. Velmi žádaná a léty prověřená je také charitativní sbírka starého šatstva, potřeb pro domácnost, hraček, lůžkovin apod., kterou sdružení pořádá čtyřikrát ročně ve spolupráci s Diakonií Broumov. V letošním roce bude rovněž spolupracovat při organizaci charitativní sbírky pro Banát. (ber)

Foto OS Pomocná ruka

 

Poslat nový komentář